Knygvežiuko išvyka į Kelmę

Projektas
2018-05-07 / 2018-05-07
Biblioteka

Gegužės 7 dieną Knygvežiuko komanda susiruošė į dar vieną išvyką. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus darbuotojai  apsilankė Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje. Čia jų su nekantrumu laukė 5-8 klasių moksleiviai.

Mokiniai gavo atlikti smagias užduotis, sudarytas remiantis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus parengtu reikšmingiausių lietuvių autorių kūrinių sąrašu. Vaikai analizavo net 12 skirtingų lietuvių rašytojų kūrinių, tokių kaip Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimai“, Vytauto V. Landsbergio „Obuolių pasakos“, Vytauto Račicko „Šlepetė“, Jono Avyžiaus „Aštuonetas iš Trepsės namų“, Kazio Sajos „Ei, slėpkitės!“ ir kitų. Atlikę praktines užduotis visi mokiniai turėjo parašyti, ar knyga juos sudomino, kas buvo įdomiausia. Paskaitę atsakymus galime tik pasidžiaugti, kad vaikams ne tik patiko minėti lietuvių rašytojų kūriniai, bet ne vienas vaikas pažadėjo tą kūrinį ir perskaityti.

Ypač didelio susidomėjimo ir įsitraukimo sulaukė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Monikos Šaltytės vadovaujamo „Forumo teatro“ programa. Suvaidinta ištrauka iš Gendručio Morkūno knygos „Iš nuomšiko gyvenimo“ sukėlė nemažai diskusijos vertų klausimų. Spektaklio tema ypač aktuali  – patyčios.  Diskusijoje aptarta, kas gali padėti kenčiantiems nuo patyčių, kokių priemonių reikėtų imtis, kad būtų galima išvengti šio nemalonaus, bet dažno reiškinio mokykloje ir net tik ten. Visa tai įgyvendinti mėginta įtraukus moksleivius į patį pasirodymą.

Knygvežiuko apsilankymą Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vainikavo linksmoji literatūrinė viktorina. Naudodamiesi „Kahoot“ programėle, vaikai varžėsi komandinėje viktorinoje ir demonstravo savo lietuvių literatūros žinias. Ši susitikimo su Knygvežiuku dalis sulaukė itin daug teigiamų emocijų, šypsenų ir susidomėjimo.

Knygvežiuko išvyka baigėsi geriausiai pasirodžiusių komandų apdovanojimais ir puikiais įspūdžiais Kelmėje.

Iki kitų susitikimų!

A. Pranckutės ir A. Petrevičiūtės inf.

A. Petrevičiūtės ir U. Vaserienės nuotr.

Komentarai