„Knygvežiuko“ išvyka į Šiluvą

Edukacinis užsiėmimas
2019-10-07 / 2019-10-07
Biblioteka

Nors ruduo vis žvarbėja, bet projekto „Knygvežiukas veža 2019“ komandai tai nė kiek nesvarbu – spalio 7 d. visas būrys bibliotekininkų kartu su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte-Dovydavičiene ir Šiaulių kino meno klubo vadovu Viktoru Gundajevu vyko į Raseinių rajono Šiluvos gimnaziją.

Ši kelionė – jau septintoji Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Knygvežiukas veža 2019“ išvyka. Edukacinių „Knygvežiuko“ išvykų metu pasitelkus įvairias kultūros sritis – spektaklį, kino meną, taip pat išmaniąsias technologijas siekiama sudominti paauglius knygomis. Ne veltui pasirinkta ir šio projekto tema – geriausios ekranizuotos knygos paaugliams. Šia tema, bendradarbiaujant su minėtų sričių specialistais, parengta trijų dalių edukacinė programa, kurios metu vaikai susipažįsta su kino kūrimo technologijomis, kelias iš jų išbando praktiškai, stebi ir dalyvauja Forumo teatro spektaklyje, žaidžia išmaniąją literatūrinę viktoriną apie knygas, tapusias filmais.

Stebėdami mokinių reakcijas galime pasidžiaugti, kad projekto programa išties įtraukianti, smagi ir įdomi. Tai liudija aktyvus mokinių įsitraukimas į skirtingas veiklas – diskutavimas ir vaidinimas Forumo teatro užsiėmimo metu, aktyvus dalyvavimas filmuojant ir montuojant trumpą fantastinį filmuką su kino specialistu, trykštančios smagios emocijos žaidžiant išmaniąją literatūrinę viktoriną.

Baigiantis užsiėmimui, nudžiugina ir renginyje dalyvavusios mokytojos komentaras: „Nuostabu, kad viso renginio metu nė vienas vaikas neišsitraukė telefono, įdėmiai klausėsi ir aktyviai dalyvavo. Tai rodo, kad edukacija buvo išties įdomi ir prasminga.“ Projektu džiaugėsi ir mokyklos direktoriaus pavaduotoja, pabrėžusi, kad tokie renginiai ypač reikalingi mažų miestelių vaikams, kurie ne visuomet turi galimybių įsitraukti į kultūrinius renginius.

Tokie ir panašūs atsiliepimai leidžia manyti, kad „Knygvežiukas“ puikiai vykdo savo misiją – skatina paauglius, gyvenančius atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų, skaityti, plečia jų kultūrinį ir meninį akiratį.

 

 

 

 

 

Agnės Pranckutės inf.

Aušrinės Petrevičiūtės nuotr.

Komentarai