„Knygvežiuko“ išvyka į Telšius

Edukacinis užsiėmimas
2019-11-11 / 2019-11-11
Biblioteka

Lapkričio 11 dieną projekto „Knygvežiukas veža 2019“ komanda vyko į Telšių „Kranto“ progimnaziją, kurioje nudžiugino daugiau kaip 50 šeštų–septintų klasių mokinių. Tai buvo devintoji edukacinė „Knygvežiuko“ išvyka.

Edukacijos metu mokiniai turėjo galimybę pažvelgti į literatūrą kitaip – jie gilinosi į geriausias ekranizuotas knygas paaugliams dalyvaudami trijose skirtingose edukacinėse veiklose. Pirmiausia mokiniai prisiminė, kokios knygos yra tapusios filmais. Žinoma, vaikai bene geriausiai prisimena „Hario Poterio“ knygų ir filmų seriją, tačiau nepamiršta ir kitų kūrinių, pavyzdžiui: „Tarp pilkų debesų“, „Trylika priežasčių kodėl“, „Hobitas“ ir kt. Prisiminę filmus, kurie sukurti pagal knygas, mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į kino meną – sužinojo, kaip veikia žaliasis ekranas, kaip kinas kuriamas sustabdyto kadro principu, kaip vyksta filmavimas ir, žinoma, patys galėjo išbandyti kino kūrėjų darbą – filmuoti, režisuoti, stebėti, kaip montuojami filmai. Tai mokiniams paliko itin didelį įspūdį.

Susipažinę su kino menu, mokiniai sužinojo, kuo ypatingas Forumo teatras, ir patys tapo aktoriais. Šios edukacinės dalies metu mokiniams pristatytas etiudas, sukurtas pagal K. Paterson knygą „Tiltas į Terabitiją“. Etiude vaizduojama konfliktinė situacija, kurios pagrindinė tema – patyčios. Mokiniams teko nelengva užduotis – išsiaiškinti vaidinamų patyčių priežastis bei rasti būdą, kaip tokią situaciją reikėtų išspręsti. Sprendimo būdai buvo išbandomi praktiškai pakeičiant vieną iš aktorių. Mokiniai pasirodė itin sumanūs, pateikė ne vieną pasiūlymą, kaip spręsti susidariusią situaciją, ir diskutavo apie tai, kaip galima užkirsti kelią patyčioms realiame gyvenime.

Galiausiai mokiniai komandomis žaidė išmaniąją viktoriną, kurią žaisdami atsakė į 15 klausimų apie knygas, tapusias filmais. Šaunu, kad atsakymus į daugelį klausimų mokiniai puikiai žinojo, tad ši užduotis jiems buvo visai nesunki.

„Knygvežiuko“ komandai liko tik pasidžiaugti tokiu mokinių aktyvumu ir susidomėjimu bei apdovanoti pačius aktyviausius renginio dalyvius, kurių buvo ne vienas!

Iki kitų kelionių!

 

 

 

 

 

Agnės Pranckutės inf.

Emilio Bočkovo nuotr.

Emilis Bočkovas (Totorijos Respublika, Rusijos Federacija) Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“.

Komentarai