Knygvežiuko išvyka

Edukacinis užsiėmimas
2018-03-23 / 2018-03-23

Kovo 23-osios rytas Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkams buvo ypatingas – parengę linksmą ir įdomią programą, darbuotojai keliavo į Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinį skyrių pradžiuginti vaikučius.

Mokykla minėjo „Savaitę be patyčių“. Visą savaitę mažieji mokinukai darė gerus darbus – džiugino vieni kitus komplimentais, šypsenomis, nuoširdžiais linkėjimais ir apkabinimais. Savaitę be patyčių vaikučiai pasirinko užbaigti kartu su jauna ir linksma bibliotekininkų komanda. Paskatintas gražios Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus iniciatyvos, nieko nelaukdamas Knygvežiukas nuskubėjo pas vaikus.

Knygvežiuką pasitiko daugiau nei 50 linksmų ir žavių vaikučių šypsenų!

Bibliotekininkai kartu su vaikais kalbėjosi apie patyčias, diskutavo, kada vaikai jaučiasi gerai, kas vaikams pakelia nuotaiką ir kada jie būna liūdni. Vaikai noriai kalbėjosi su bibliotekininkais, atsakinėjo į klausimus ir, pasirodo, jie puikiai žino, kad negalima tyčiotis iš draugų, nors, ne vienas vaikas sąžiningai prisipažino, kad yra tyčiojęsis iš draugo.

O kaip Knygvežiukas be knygučių? Bibliotekininkai parodė vaikams pačias gražiausias, spalvingiausias ir įdomiausias knygutes, kurios itin sužavėjo mažuosius skaitytojus. Vaikai ypač žavėjosi garsinėmis bei lankstinių knygomis. Negana to, bibliotekininkai supažindino vaikus su linksmaisiais Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus gyventojais – Fėja, Meškiuku Rudnosiuku, Gerąja Ragana, Bite Maja ir kitais personažais. Vaikai ypač žavėjosi Ragana, kurios plaukai keičia spalvą (Raganai supykus, pažaliuoja, o džiaugiantis – tampa violetiniai). Kita vertus, nors Ragana buvo puikiai nusiteikusi, vaikai jos šiek tiek vengė – nedrąsiai ėmė į rankas. Iš visų personažų vaikams labiausiai patiko Fėja. Išgirdę, kad bibliotekos Fėja pildo slapčiausius vaikų troškimus, visi mokinukai čiupo Fėją į rankas ir šnibždėjo jai pačius didžiausius ir slapčiausius savo troškimus.

Susipažinę su bibliotekos gyventojais, vaikučiai kibo į darbą – darė atvirukus, kuriuos vėliau dovanojo savo draugams. Piešimas vaikus sudomino ir įtraukė. Visi vaikai piešė mieliausius ir gražiausius atvirukus. Tiesa, ne vienas vaikas nupiešė ir labiausiai patikusį bibliotekos gyventoją.

Baigiantis renginiui, vaikai kartu su auklėtojomis pakvietė bibliotekininkus prisijungti į draugiškumo ratą. Padėkoję už gražų renginį, vaikai atsisveikino su bibliotekininkais ir pažadėjo aplankyti juos bibliotekoje.

Taigi, lauksime mažųjų svečių!

A. Pranckutės inf.

A. Pranckutės ir savanorio V. Aniskin nuotr.

Komentarai