Knygvežiukas vasaros atostogas pasitiko Pakapėje

Projektas
2018-06-14 / 2018-06-14

Priešpaskutinę mokslo metų dieną Knygvežiukas keliavo į Pakapės (Šiaulių r.) mokyklą. Mokykloje linksmai nusiteikusią Knygvežiuko komandą pasitiko daugiau kaip 30 aukštesniųjų klasių mokinių.

Susipažinę su Knygvežiuko komanda ir Forumo teatro aktoriais, mokiniai nedelsdami kibo į renginio veiklas.

Praktinės užduotys buvo parengtos iš lietuvių literatūros kūrinių, įtrauktų į leidinį „100 knygų vaikams ir Lietuvai“. Užduotimis buvo siekiama sudominti vaikus vienais geriausių lietuvių literatūros kūrinių ir paskatinti skaityti. Mokinių susidomėjimas, kruopštus darbas atliekant užduotis parodė, kad Knygvežiukui pavyko pasiekti savo tikslą.

Vaikams teko atlikti įvairiausių užduočių, pavyzdžiui, skaitydami V. V. Landsbergio „Obuolių pasakas“, jie analizavo iliustracijas, kurios vieniems šiek tiek priminė tikrovę, o štai kiti teigė esą tikrovės jose visai nerasta. Vaikai itin susidomėjo K. Kasparavičiaus „Kvailomis istorijomis“ ir spėliojo, kuris stalo įrankis pats svarbiausias. Daugelis manė, kad visi stalo įrankiai vienodai svarbūs, kiti net pabrėžė, kad kiekvienas įrankis turi savo paskirtį, todėl nereikėtų išskirti vieno neva svarbiausio. Vartydami šią knygą, vaikai prisiminė vakarą, kai namie buvo dingusi elektra, ir kokių tik veiklų jie tuomet neprasimanė! Vieni prisiminė, kad užsidegę žvakes skaitė knygą, kiti jautėsi vieniši, nes be elektros neveikė nei televizorius, nei kompiuteris, o dar kiti užsidegę žvakes sudarinėjo savo svajonių sąrašą. Tikimės, kad jis išsipildė. Vartydami V. Račicko knygą „Šlepetė“, mokiniai prisiminė sau brangius daiktus. Vieniems tai buvo vaikystės žaislai, kitiems – knygos, o štai vienas mokinys paminėjo telefoną, nes žaisdamas su juo praleidžia daugiausia laiko. Viliamės, kad ir knygos šiuolaikiniams jaunuoliams nelieka nuošalyje. Mokiniams V. Račicko knyga paliko gerą įspūdį todėl, kad pabaigoje visa šeima lieka kartu. Knygvežiuko komanda tikisi, kad Pakapės mokinius sudomino ne tik ši, bet ir visos kitos renginyje pristatytos ir skaitytos knygos.

Viena įdomiausių ir daugiausia dėmesio sulaukusių Knygvežiuko programos dalių – Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Monikos Šaltytės ir Jaunimo forumo teatro jaunųjų aktorių programa. Forumo teatras išsiskiria tuo, kad visi renginio dalyviai tampa aktoriais – turi galimybę diskutuoti su veikėjais, keisti situacijas, tobulinti jas. Aktoriai suvaidino etiudą iš K. Gudonytės „Blogos mergaitės dienoraščio“. Vaidinimo metu buvo gilinamasi į aktualią visų laikų problemą – tėvų ir vaikų santykius. Nenuostabu, kad spektaklis sulaukė ypač didelio susidomėjimo bei diskusijų tokiomis temomis kaip smurtas prieš vaikus, draugystė bei tėvų ir vaikų santykiai. Vaikai itin drąsiai reiškė savo nuomonę, noriai sutiko patys vaidinti spektaklyje, ieškojo tinkamų problemos sprendimo būdų.

Paskutinė, bet ne ką prastesnė renginio dalis – išmanioji literatūrinė viktorina, kurios metu susiskirstę komandomis vaikai pasitikrino savo lietuvių literatūros žinias. Galiausiai vaikų ir Pakapės mokyklos bibliotekos laukė apdovanojimai. Burtų keliu išrinkti keturi knygų skaitymo varžybų nugalėtojai, už dalyvavimą viktorinoje apdovanota net 10 mokinių. Žinoma, dovanų gavo ir Pakapės mokyklos biblioteka. Šiomis dovanomis – naujausiais ir įdomiausiais vaikų literatūros kūriniais – galės naudotis visi mokyklos mokiniai.

Knygvežiuko komanda džiaugiasi dar viena sėkminga išvyka ir nekantriai laukia rudens, kai susitiksime kitose kelionėse! Gražios vasaros!

A. Pranckutės inf.
A. Pranckutės, G. Areliūnaitės ir R. Šulskio nuotr.

 

Komentarai