Knygvežiuko viešnagė Joniškyje

Edukacinis užsiėmimas
2018-09-24 / 2018-09-24
Biblioteka

Krentant pirmiesiems rudens lapams, Knygvežiuko komanda kartu su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte ir Jaunimo forumo teatru aplankė dar vieną pulką vaikų! Šįkart keliavome į Joniškio Mato Slančiausko progimnaziją, kurioje mus pasitiko daugiau nei 40 žvaliai nusiteikusių penktokų.

Mokiniams pristatėme tris Knygvežiuko programos veiklas – knygų skaitymo varžybas, Forumo teatro spektaklį ir išmaniąją literatūrinę viktoriną. Džiugu, kad visos veiklos mokinius sudomino ir skatino skaityti knygas.

Atlikdami literatūrines užduotis mokiniai analizavo tokius literatūros kūrinius kaip V. Račicko „Šlepetė“, G. Morkūno „Blusyno pasakojimai“, V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, V. V. Landsbergio „Obuolių pasakos“ ir daug kitų kūrinių, įtrauktų į geriausių lietuvių rašytojų knygų vaikams šimtuką. Knygvežiuko komanda džiaugiasi, kad mokiniai noriai gilinosi į knygų tekstus, kruopščiai ieškojo atsakymų ir patys kėlė klausimus. Dar labiau džiugina, kad dauguma mokinių susidomėjo renginio metu skaitytomis knygomis, o kai kurie net pažadėjo jas perskaityti. Remdamiesi ankstesnių kelionių rezultatais nedvejodami galime teigti, kad Knygvežiuko misija skatinti skaityti pasirodo esanti visai įgyvendinama!

Knygvežiuko komandos partneriai – Šiaulių jaunimo forumo teatro aktoriai ir jų vadovė Monika Šaltytė suvaidino etiudą apie tėvų ir vaikų santykius, remdamasi K. Gudonytės „Blogos mergaitės dienoraščiu“. Ši tema sukėlė daug diskusijų, mokiniai dalijosi savo asmenine patirtimi, patys drąsiai įsitraukė į spektaklį ir pasirodė esą nė kiek neprastesni aktoriai nei „forumiečiai“.

Išmanioji literatūrinė viktorina – dar viena renginio dalyvių dėmesį sukausčiusi veikla. Penktokai, naudodamiesi planšetėmis, žaidė literatūrinę viktoriną ir pademonstravo savo literatūros žinias. Kiek džiaugsmo šūksnių palydėjo kiekvieną teisingą atsakymą!

Galiausiai mokinių laukė smagūs apdovanojimai. Apdovanoti liko aktyviausi viktorinos dalyviai bei geriausiai literatūrines užduotis atlikę penktokai. Mokyklos bibliotekai dovanų paliktas specialus lauknešėlis – naujausios ir įdomiausios knygos vaikams ir jaunimui, kurias galės skaityti visi mokyklos mokiniai!

Pasibaigus renginiui, Knygvežiuko komandą palydėjo gausūs aplodismentai ir prašymai sugrįžti dar kartą.

Projekto komanda džiaugiasi jau septinta Knygvežiuko išvyka. Kita stotelė – Pakruojis. Iki pasimatymo!

Agnės Pranckutės inf.

Giedrės Areliūnaitės nuotr.

Komentarai