Komiksų knygos autorius mokė piešti

Renginys
Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius

2018 m. vasario 20 d. bibliotekos vaikus italų kalba pasveikino komiksų kūrėjas iš Italijos Walteris Kostneris – knygos „Džibis ir Valteris: niekada nepasiduok“ autorius.

Nuotaikingus kluonus Valterį ir Džipį sukūręs dailininkas pasakojo, kad knygelė atsirado iš iliustruotų laiškų draugui. Juos piešęs ir siuntęs tėvo paliktam vaikinui, kad šis mažiau graužtųsi dėl netekties. Tai ne šiaip sau sugalvoti personažai, jų prototipais tapo pats dailininkas ir jo draugas.

Džipis ir Valteris – labai draugiški klounai, atviri pasauliui, mylintys žmones ir gamtą. Jų jausmai tokie stiprūs, kad gali atverti bet kurią širdį, padaryti pasaulį geresnį. To ir siekia linksmieji mažyliai. Dalydamiesi širdies šiluma su kitais, įsiklausydami į tylą, stebėdami žvaigždes, jie atranda meilę, pasaulio žavesį, suvokia, kad duodamas gauni pats, kad draugystė prasideda nuo šilto žodžio ar paslaugos kitam.

Svečias pasirūpino, kad susitikimas praeitų kūrybingai – pamokė piešti komiksų personažus, parodė, kaip galima nupiešti emocijas, judesius, atskleidė daugiau komiksų kūrimo niuansų. Dar parodė keletą savo kurtų animacinių filmukų, kuriuos galima peržiūrėti Youtube. Filmuose per keletą akimirkų parodomos svarbiausios žmogaus vertybės: meilė, draugystė, gebėjimas įsiklausyti, švelnumas.

Rašytojas ir iliustratorius renginio metu kalbėjo itališkai, tačiau viską suprasti vaikams padėjo vertėja. Susitikimui pasibaigus Walteris Kostneris palydėtas garsiu itališku CIAO, garsiais aplodismentais ir lietuvišku ačiū.

Skaitytojai galėjo įsigyti knygų su autoriaus autografu ir gražiu palinkėjimu bei žurnalą „Bitutė“.

Agnės Pranckutės inf.
Ievos Slonksnytės nuotr.

 

Komentarai