Kviečiame jaunuolius jungtis į e. skautų tinklą ir savanoriauti bibliotekoje

Informacija
Biblioteka

Prieš du mėnesius sėkmingai startavo dar viena asociacijos „Langas į ateitį“ vykdoma projekto „Prisijungusi Lietuva – efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė visuomenė“ veikla – e. skautų tinklo kūrimas. Ši veikla jau įtraukė 118 jaunuolių savanorių iš 34 Lietuvos savivaldybių. Iki šio laiko e. skautai jau padėjo 157-iems vietiniams gyventojams, norintiems geriau ir tvirčiau pasijusti šiandienos skaitmeniniame gyvenime.

Kuriamas e. skautų tinklas vienija 14–29 metų savanorius, gebančius naudotis šiuolaikiniais išmaniaisiais įrenginiais ir pasiryžusius padėti vyresniems bendruomenės nariams išmokti efektyviau jais naudotis. E. skautai kiekvieną norintį ar jau įsigijusį išmanųjį telefoną ar planšetę supažindina su pagrindinėmis šių įrenginių funkcijomis, saugaus naudojimo taisyklėmis bei parodo jų galimybes (išmaniąsias programėles, WIFI, bendravimo socialiniuose tinkluose galimybes ir pan.). Ši veikla ne tik puiki proga atlikti gerą darbą, bet ir patobulinti savo bendravimo įgūdžius su vyresnio amžiaus žmonėmis. „Iš tikrųjų smagu ir gera bendrauti su žmonėmis. Visi puikiai ir aktyviai nusiteikę, todėl su šypsena padedu“, – įspūdžiais dalijosi viena pirmųjų projekto e. skaučių Sabina (16 metų).

Kaip tapti e. skautu?

Prisijungti prie e. skautų tinklo veiklos kviečiami 14–29 metų jaunuoliai, įgudę naudotis išmaniaisiais telefonais ir galintys savo žiniomis pasidalyti su vyresnio amžiaus žmonėmis. „Susidomėję ir norintys prisidėti prie šios iniciatyvos, pirmiausia turi užsiregistruoti svetainėje www.prisijungusi.lt/e-skautai. Ten rasite naudingą informaciją, kuri padės pasiruošti būsimai veiklai. Sėkmingai atsakę į testo klausimus, galėsite parsisiųsti e. skauto pasą. Su juo jau galima keliauti į artimiausią biblioteką ir susitarus su bibliotekininku pradėti e. skauto veiklą“, – ragina projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų veiklos koordinatorius Arvydas Ruseckis.

www.prisijungusi.lt informacija

Kviečiame aktyvius jaunuolius, užsiregistravusius ir gavusius e. skauto pasą, apsilankyti mūsų bibliotekoje. Jums rūpimais klausimais padės Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laima Naujokienė, tel. (8 41) 37 17 20, el. paštas l.naujokiene@savb.lt. 

Daugiau apie projektą ir veiklas bibliotekoje skaitykite: www.savb.lt/lt/prisijungusi-lietuva

Komentarai