Žemaitijos metams skirtos protų kovos

Renginys
2019-10-18 / 2019-10-18
Bibliotekos Konferencijų salė

Spalio 18 d. popietę į bibliotekos Konferencijų salę susirinko gausus būrys smalsių ir azartiškų šiauliečių, panorusių pasivaržyti protų kovose ir pasitikrinti žinias apie Žemaitiją ir žemaičius. Iš viso dalyvavo 14 komandų. Geriausiai sekėsi komandai „Ciongs“, antros liko „Šėlkėnės punčiakas“, tik paskutiniame ture įgijusios pranašumą prieš kitus varžovus. Šios komandos buvo apdovanotos žaidimu „Kas yra Vacys?“

Protų mūšį sudarė keturi turai po dešimt kuo įvairiausių klausimų – nuo istorijos iki kulinarijos. Pirmame ture buvo tikrinamos bendrosios žinios apie Žemaitiją, jos istoriją. Antras turas, pavadintas „Ką valgo žemaičiai?“, buvo skirtas kulinariniam Žemaitijos paveldui. Žaidėjams šis turas pasirodė pats lengviausias, tad komandos gausiai rinko taškus. Pats smagiausias ir daugiausia emocijų sukėlęs buvo paskutinis garsų ir vaizdų turas, jame reikėjo atspėti ne tik žemaitiškai kalbančius ar dainuojančius asmenis ir grupes, bet ir literatūros personažą, garsų asmenį, filmą ir kt.

Tai jau antros šiemet bibliotekos organizuotos protų kovos, skirtos atmintiniems metams. Pirmasis protmūšis, vykęs kovo 1 d., buvo skirtas Vietovardžių metams.

R. Gedrimo inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai