Lietuvių liaudies komiksai

Virtuali paroda
2019-11-24 / 2019-11-24
Biblioteka

Lapkričio 24 d. baigėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos visus metus vykdytas projektas „Lietuvių liaudies komiksai“.

Lietuvių liaudies pasakos visada buvo neatsiejama formaliojo švietimo dalis, padedanti formuoti vaikų pasaulėžiūrą, ugdyti teigiamus asmenybės bruožus, vertybes, patriotiškumą. Lietuvių liaudies pasakų istorijos visada turi moralą, stiprų ryšį su liaudies išmintimi, tradicijomis ir istorija. Tačiau šiandien lietuvių liaudies pasakų populiarumas ir aktualumas yra gerokai sumažėjęs, šias pasakas užgožia vis didėjanti naujos grožinės literatūros pasiūla. Taip pat šiuolaikinė visuomenė, kaip ir jaunimas, nori gauti visą informaciją kuo modernesniais, įdomesniais būdais, o pasakos įprastai pateikiamos tradiciniu, jau pabodusiu formatu. ŠAVB nusprendė spręsti šią problemą neįprastai – organizuoti „Lietuvių liaudies komiksų“ dirbtuves.

Per 2019 m. vykusias veiklas 5–8 klasių moksleiviai iš Šiaulių Gegužių ir „Ragainės“ progimnazijų sukūrė ne įspūdingus komiksus pagal lietuvių liaudies pasakas.

Kviečiame susipažinti su moksleivių darbais šioje virtualioje parodoje.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Ievos Slonksnytės ir Reinaldo Šulskio nuotr.

Komentarai