Lietuvių liaudies pasakos virto komiksais

Projektas
2019-12-16 / 2019-12-16
Biblioteka

Lapkričio 24 d. baigėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos visus metus vykdytas projektas „Lietuvių liaudies komiksai“.

Lietuvių liaudies pasakos visada buvo neatsiejama formaliojo švietimo dalis, padedanti formuoti vaikų pasaulėžiūrą, ugdyti teigiamus asmenybės bruožus, vertybes, patriotiškumą. Lietuvių liaudies pasakų istorijos visada turi moralą, stiprų ryšį su liaudies išmintimi, tradicijomis ir istorija. Tačiau šiandien lietuvių liaudies pasakų populiarumas ir aktualumas yra gerokai sumažėjęs, šias pasakas užgožia vis didėjanti naujos grožinės literatūros pasiūla. Taip pat šiuolaikinė visuomenė, kaip ir jaunimas, nori gauti visą informaciją kuo modernesniais, įdomesniais būdais, o pasakos įprastai pateikiamos tradiciniu, jau pabodusiu formatu. ŠAVB nusprendė spręsti šią problemą neįprastai – organizuoti „Lietuvių liaudies komiksų“ dirbtuves.

Pasitelkiant tarp jaunimo populiarų komiksų žanrą siekta populiarinti ir aktualizuoti lietuvių tautosaką bibliotekoje sukuriant naują paslaugą – būrelį, kuriame grupelės mokinių mokomi kurti komiksus, jiems pristatomi komiksų kūrimo metodai ir priemonės, paaiškinama, kaip yra komiksams adaptuojami pasakų tekstai, visos įgytos žinios pritaikomos praktiškai.

Per 2019 m. vykusias veiklas 5–8 klasių moksleiviai iš Šiaulių Gegužių ir „Ragainės“ progimnazijų sukūrė ne vieną įspūdingą komiksą pagal lietuvių liaudies pasakas. Projekto metu dalyviai sužinojo ne tik apie komiksų kultūrą ir kūrybinio proceso principus, bet ir piešė komiksus naudodami inovatyvias grafines planšetes, susipažino su kitomis priemonėmis, reikalingomis norint kurti komiksus, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė knygos „Sibiro haiku“ iliustruotoja, dailininkė Lina Itagaki.

Šiuo projektu komiksų dirbtuvės Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje nesibaigė, o tik davė pradžią naujai, jaunimui patikusiai veiklai – visi norėję, bet nespėję sudalyvauti moksleiviai turės galimybę tą padaryti kitąmet, nes biblioteka, pamačiusi tokių edukacijų poreikį, planuoja organizuoti nuolatinį komiksų būrelį.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Ievos Slonksnytės ir Reinaldo Šulskio nuotr.

Komentarai