Marijus Gailius pristatė savo romaną „Oro“

Knygos pristatymas
2019-04-24 / 2019-04-24
Bibliotekos Mažoji salė

Balandžio 24 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Marijus Gailius pristatė savo romaną „Oro“.

Dalis Marijaus Gailiaus romano veiksmo vyksta XXI a. pabaigos Šiauliuose. Po ketverių metų tarnybos tolimojoje Azijoje sąjungininkams kontroliuojant klimato pabėgėlių srautus, Albertas grįžta į namus Šiauliuose. Jis neberanda bendros kalbos su žmona Lilija, kuri mieliau leidžia laiką tinkle. Alberto dėmesio tikisi ir dvi jaunos moterys, Ofelija ir Eglė, bet ir jomis nesusidomėjęs karys grįžta ten, kur gali negalvoti apie sudėtingą emocinę tikrovę, – į karinę tarnybą tolimuose kraštuose.

Tuo metu Šiauliuose tarpsta alternatyvių dešiniųjų organizacija, naujus namus atranda tie, kurių migraciją kontroliuoja NATO kariai, – dėl audrų ir pakilusio vandenynų lygio savo namų netekę pabėgėliai…

Marijus Gailius (g. 1983) baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, tęsė mokslus Danijoje ir Švedijoje. Paryžiuje dirbo fotografu ir rašė noveles, kurių rinkinį „Šlapias spalis“ 2012 m. išleido Rašytojų sąjungos leidykla. Vedė laidas „Žinių radijuje“, kultūrinėje spaudoje skelbia literatūros kritikos straipsnius.

Marijaus Gailiaus romanas gąsdina: distopine ateitimi, pasauliniu tvanu, virtualiu seksu, ilgais sakiniais, kompiuterine naujakalbe. Žmonės sudvigubėję – realusis aš beveik nebegali be savojo virtualaus antrininko (tiesą sakant, virtualusis gal ir yra tas tikrasis). Skamba kaip perspėjimas.

Romanas „Oro“ yra antiutopija, kurioje autorius nepalieka daug vilčių žmonijai, bet skaityti tai netrukdo, net padeda – ironiškas pasakojimas su detektyvinė linija įtraukia, panardina skaitytoją į skirtingus laiko sluoksnius, tarsi į skirtingus pasaulius.

Rašytojas Alvydas Šlepikas

Po knygos pristatymo knygos autorius ŠAVB Knygos grafikos centre pasigamino savo ekslibrisą.

Renginys vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai