Nijolė Koskienė pristatė savo humoreskų knygą „Kanarėlė persike“

Renginys
2019-12-11 / 2019-12-11
Didžioji skaitykla

Gruodžio 11 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Nijolė Koskienė pristatė savo humoreskų knygą „Kanarėlė persike“.

„Kanarėlė persike“ – antroji Nijolės Koskienės humoreskų knyga (pirmoji „Špylkos ir šlepetės“ 2018 m.), kurioje galima stebėti, kaip pagrindinė herojė Ieva keičiasi, kaip atranda, kad jos gyvenimas yra visai ne toks, kokio ji norėtų, kaip būdama jau brandaus amžiaus ir sveiko proto, ima brautis iš savo susikurtos komforto zonos laukan, į nežinią, lyg į Pažadėtąją žemę, su savimi tempdama ir nieko nenutuokiantį Adomą, kaip kartu su savo geriausiomis draugėmis mokosi patirti gražias ir dažnai nieko nekainuojančias ar lengvai įperkamas būties akimirkas čia ir dabar.

Pagal pirmąją Nijolės Koskienės knygą „Špylkos ir šlepetės“ „Knygos teatras“ pastatė interaktyvų spektaklį (2019 m.) ir subūrė moteris į slaptą to paties pavadinimo klubą.

Špylkų ir šlepečių“ populiarumas tik patvirtino, kad moterys lengvai atpažįsta save knygos herojės išgyvenamose situacijoje ir geba smagiai iš savęs pasijuokti. O kasdienis balansavimas tarp buities ir būties, špylkų ir šlepečių, kotletų ir „Kamasutros“, lūpdažių ir burokų yra amžinas.

Apie autorę

Žurnalistė Nijolė Koskienė beveik du dešimtmečius dirbo „Šiaulių krašto“ dienraštyje, kurio šeštadienio puslapiuose ir buvo spausdinamos Ievos istorijos. Ironiškos kasdieniškos situacijos turėjo nuolatinį gerbėjų būrį. „Kanarėlė persike“ – antroji autorės humoreskų knyga, paremta „Šiaulių krašte“ publikuotais ir visai naujais nutikimais. Šioje knygoje aprašomi įvykiai nuo 2009 metų ekonominės krizės (tad skaitytojas gali gauti vertingų patarimų, kaip išgyventi ateinančią) iki 2019 metų pabaigos. O tai moteriai – ištisa epocha. Autorė patikina, kad visos istorijos turi realų pagrindą, yra nutikusios ar galėjo nutikti.

Pristatymą moderavo fotografas Rolandas Parafinavičius.

Tekstus skaitė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Inga Jarkova.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai