Padainavimų vakaras „(Iš)dainuok save“

Renginys
2019-03-05 / 2019-03-05
Meno ir muzikos skaitykla

Kiekvieną pirmąjį mėnesio antradienį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje (Aušros al. 62) vyksta Šiaulių kultūros centro organizuojamas moterų padainavimų vakaras „(Iš)dainuok save“ su etninės kultūros, pasaulėžiūros specialiste Juste Lipinskiene. Kovo 5 dienos vakare taip pat vyko moterų padainavimai.

Padainavimų vakaruose buriasi moterys, merginos, mamos su vaikais, mylinčios folklorinę dainą ir norinčios drauge dainuoti, atsipalaiduoti, trumpam pabėgti nuo kasdieninių darbų ir atrasti vidinę ramybę bei harmoniją.

Padainavimų repertuare – liaudies dainos ir sutartinės. „Susitikimai ir susidainavimai yra apie mamas, apie vaikus. Kaip pailsėti, atsipalaiduoti, iš naujo save pažinti kaip moterį ir motiną – šios temos liečiamos tarp dainavimų. Moterims, mamoms būtina trumpam ištrūkti iš namų, šeimos, buities, kad sugrįžtų į save, kad tikrąją save išdainuotų… Norėčiau, kad prie Muzikos kambario durų batus nusiautume, būtume su kojinėm. Sijonuotos. Moteriškos. Laisvos. Lengvos. Ir tiesiog dainuotume“, – sako J. Lipinskienė ir kviečia moteris kiekvieną pirmąjį mėnesio antradienį drauge panirti į harmoningą dainuojamojo folkloro pasaulį.

Padainavimai nemokami.

Šiaulių kultūros centro nuotr.

Komentarai