Pasaulinė kultūros diena

Renginys
2020-04-15 / 2020-04-15
Biblioteka

Balandžio 15-ąją minima Pasaulinė kultūros diena, kurios metu iškeliama ir Taikos vėliava. Kultūros dienos data siejama su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu. Sutartį 21 pasaulio šalis pasirašė 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone.

Lietuvoje šią dieną vyksta kultūriniai renginiai, tarptautinės konferencijos, kultūros veikėjų apdovanojimai, parodų atidarymai, edukacijos ir kt. renginiai. Visoje šalyje šią dieną iškeliamos Taikos vėliavos, simbolizuojančios taikos per kultūrą idėją, išreiškiančios pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

Prieš dvylika metų Lietuva paskatino Tarptautinį judėjimą už Pasaulio kultūros dienos su Taikos vėliava paskelbimą ir šiandien jau 30 šalių mini šią dieną. Šiaulių mieste Taikos vėliava pirmą kartą iškelta ant Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos pastato.

Biblioteka kviečia savo skaitytojus kartu paminėti šią svarbią dieną plečiant savo kultūrinį akiratį. Kultūrinių pramogų visada rasite ŠAVB tinklalapyje ir Facebook puslapyje.

 

Komentarai