Pirmoji atnaujinto „Knygvežiuko“ išvyka

Edukacinis užsiėmimas
2020-09-14 / 2020-09-14
Biblioteka

Rugsėjo 14 d. po ilgų pasiruošimo darbų projekto „Knygvežiukas veža 2020“ komanda pagaliau iškeliavo į savo pirmą edukacinę išvyką.

Šį kartą aplankėme Radviliškio rajono Baisogalos gimnaziją, kurioje susitikome su šauniais I gimnazijos klasės moksleiviais. Mokiniams teko ne pati lengviausia užduotis – pažvelgti į literatūros pamokose skaitomas knygas kitaip – sukurti joms įtaigią reklamą, remiantis pagalbine literatūra ir internetu, ir paskatinti  klasės draugus tas knygas perskaityti. Mokiniai pasirodė esą ne iš kelmo spirti – piešė, rašė, ieškojo įdomių faktų apie rašytojus ir jų knygas, skaitė ir galiausiai pristatė savo sukurtas reklamas. Daugiausia simpatijų pelnė dviejų knygų reklamų pristatymai: J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“ ir O. Vaildo „Doriano Grėjaus portretas“.

Visą pamoką aktyviai padirbėję mokiniai stebėjo „Knygvežiuko“ tradicija tapusį Forumo teatro spektaklį, kuriam vadovauja Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė-Dovydavičienė. Penki vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ aktoriai suvaidino etiudą pagal minėtą O. Vaildo romaną „Doriano Grėjaus portretas“. Mokiniai diskutavo apie jiems aktualias problemas, iškeltas spektaklio metu, ieškojo sprendimo būdų, patys įsitraukė į vaidinimą. Spektaklis nepaliko abejingų.

Galiausiai „Knygvežiuko“ komanda apdovanojo renginio dalyvius, o mokyklos bibliotekai paliko visą krūvą naujausių ir įdomiausių knygų, skirtų vaikams ir jaunimui.

Projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Pasimatysime kitose išvykose!

Agnės Pranckutės inf.

Giedrės Čarienės ir Vaidos Antanaitienės nuotr.

Komentarai