Plungėje pristatyta A. Beresnevičiaus skaitmeninta sakralinio meno fotografijų kolekcija

Renginys
2018-10-04 / 2018-10-04
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka jau antrus metus vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą Kraštotyros ekspedicija „Kur liūdi kryžiai pakelėm“ II. Šiemet vienais iš projekto partnerių tapo Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ji aktyviai bendradarbiavo su kraštiečiu metraštininku, fotografu Alfonsu Beresnevičiumi. Net 79 sakralinių objektų – koplytėlių, kryžių, koplytstulpių, stogastulpių, Benedikto kryžių ir pan. – fotografijos įkeltos į virtualiąją elektroninio paveldo sistemą epaveldas.lt. Spalio 4 d. Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko viešas A. Beresnevičiaus skaitmenintos sakralinio meno fotografijų kolekcijos pristatymas.

Susitikimo metu išsamiai ir profesionaliai šiaurės žemaičių šnekta pristatyta minėta kolekcija. Nuotraukų originalus fotografas A. Beresnevičius padovanojo Plungės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai. Čia savanoriaujanti Jekaterina Kvitko iš Rusijos kruopščiai suklijavo nuotraukas į albumą. Su jo turiniu dabar gali susipažinti visi besidomintys Žemaitijos mažąja sakraline architektūra.

Renginį vedė projekto veiklų koordinatorė Plungėje Otilija Juozapaitienė, moderavo Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Kuprelytė. Etnologė susirinkusiesiems suteikė žinių apie objektų istoriją, Žemaitijai būdingas statinių formas, meninius akcentus, apeigas, tradicijas ir pan. A. Beresnevičius pasidalijo savo patirtimi, prisiminimais apie ekspediciją, kurios metu buvo fotografuojami kryždirbystės objektai. Susitikimą papildė mokytojos D. Paulauskienės atliekamos sakralinės dainos.

Renginyje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius. Politikas vylėsi, kad bent fotografijose išliks autentiški, dabar jau nykstantys, savo formas ir stilius keičiantys kryžiai, koplytėlės. Dėkojo kolekcijos autoriui už atsidavimą ir džiaugėsi bibliotekų vykdomomis veiklomis. Pasak politiko, šis projektas reikšmingas siekiant išlaikyti tradicijas ir perduoti jas ateities kartoms.

Nuotraukos ir informacija Sigitos Vaitkaitytės

Komentarai