Pokalbis su Šiaulių miesto garbės piliete Maryte Markevičiene

Renginys
2018-04-24 / 2018-04-24
Bibliotekos Mažoji salė

Balandžio 24 d. bibliotekoje turėjome garbę kalbinti Šiaulių miesto garbės pilietę, Šiaulių konservatorijos akordeono mokytoją Marytę Markevičienę ir jos auklėtinius, kurie muzikinių pauzių metu virtuoziškai atliko keletą kūrinių.

M. Markevičienė – aukščiausio lygio akordeonistų rengimo specialistė, turi mokytojos ekspertės kvalifikaciją, drauge su mokiniais aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, moko dirigavimo ir orkestro disciplinų. 2016 m. apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. O 2017 m. jai buvo skirta Metų mokytojo premija už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą.

Nepaisant titulų ir apdovanojimų, M. Markevičienė ne kartą akcentavo, kad be savo mokinių ji yra bejėgė. Jos auklėtiniai yra jos balas, jos pasiekimai: „Visi apdovanojimai skirti ne man, o mano mokiniams ir visiems Šiaulių miesto akordeonininkams. Tai mūsų visų nuopelnas“. Tiesa, mokytoja apgailestavo, kad kasmet norinčių mokytis ir grojančių akordeonu vis mažėja. Todėl kiekvienas jos mokinys yra ypač mylimas ir vertinamas. Auklėtiniai atviravo, kad tarp jų ir mokytojos nėra uždraustų temų. Gali pasikalbėti apie bet ką, išsipasakoti. Ir nors mokytoja yra labai reikli, tačiau negriežta ir moka rasti bendrą kalbą su vaikais.

Renginį pradėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius, pokalbį moderavo asociacijos „Civis activus“ narys Malik Agamalijev.

Renginio metu koncertuos M. Markevičienės auklėtiniai.

Tai antrasis ciklo „Susitikimai su Šiaulių garbės piliečiais“ renginys. Ciklą organizuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su asociacija „Civis activus“. Kviečiame dalyvauti ir kituose susitikimuose!

Renginiai nemokami.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai