Popietė Lietuvos dirvožemių tyrinėtojai ir saugotojai Irenai Eitminavičiūtei atminti

Renginys
2018-06-13 / 2018-06-13
14.00
Bibliotekos Mažoji salė

Birželio 13 d., trečiadienį, bibliotekos Mažojoje salėje rinkosi garsios Lietuvos zoologės, akademikės, profesorės Irenos Eitminavičiūtės artimieji, buvę bendradarbiai ir visi norėję geru žodžiu ir šiltais prisiminimais paminėti nusipelniusios mokslininkės atminimą.

Šiauliečių klubo vadovas Viktoras Jurgelevičius ​I. Eitminavičiūtę prisiminė kaip Šiaulių gimnazijos auklėtinę, o mokslinė bendradarbė Ekologijos instituto Dirvožemio ekologijos laboratorijos darbuotoja dr. Zinaida Bagdanavičienė dalijosi prisiminimais apie I. Eitminavičiūtę kaip apie mokslininkę, ekologę, Lietuvos dirvožemio tyrinėtoją ir saugotoją, gerą komandos draugę ir puikią vadovę. Prisiminimais apie mokslininkę pasidalijo ir bibliotekai simbolinę padėkos dovaną už pagalbą organizuojant renginį įteikė Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas akademikas Vaidutis Kučinskas.

Prof. Vytenis Rimkus pasidžiaugė, kad tikri, atsidavę mokslininkai ir jų darbai Šiaulių mieste nėra užmirštami ir jų atminimas yra įamžinamas ateities kartoms.

Gražiu žodžiu apie mokslininkę atsiliepė į minėjimą atvykę artimieji, bendraklasiai, kiti ją pažinoję žmonės. Visi jie akademikę prisiminė kaip aktyvią įvairių veiklų, užsiėmimų dalyvę, puikią draugę, kolegę, savo darbui atsidavusią mokslininkę.

Tą pačią dieną, ​pagerbiant I. Eitminavičiūtę ir jos nuopelnus mokslinėje veikloje, buvo atidengta atminimo lenta Šiauliuose Stasio Lukauskio gatvėje, prie namo, kuriame akademikė gyveno.

Renginį organizavo: Šiauliečių klubo Vilniuje valdyba, Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius ir Gamtos tyrimų centras. Renginio partnerė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

T. Pauliuščenkos inf. ir nuotr.

Komentarai