„Poviliuko slemas“ vėl drebins Šiaulius

Renginys
2019-08-22 / 2019-08-22
Biblioteka

Rugpjūčio 22 d. 20 val. buvusio „Baltijos“ restorano kieme (Vilniaus g. 166) drebinti Šiaulių miesto grįžta „Poviliuko slemas“! Šį kartą slemo varžytuvės įsitraukia ir į festivalio „Šiaulių naktys“ programą.

Nuo 22 val. slemo vakaro programą papildys Žygimanto Kudirkos-Mesijaus pasirodymas. Žygimantas Kudirka-Mesijus – avangardinio repo atlikėjas, elektroninės muzikos balsas, vienas iš įtaigiosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. Atstovavo Lietuvai Europos slemo poezijos čempionatuose Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, 2014 m. vykusiame čempionate laimėjo pirmąją vietą. Poeziją kuria iš garso, vaizdo bei konkrečiosios poezijos elementų. Jo tekstai išversti į estų, anglų, rusų, bulgarų ir prancūzų kalbas, publikuoti estų poezijos rinktinėje „Hullunud Tartu“, lietuvių poezijos rinktinėje „Slinktys“, Niujorko neodadaistų žurnale „Maintenant 9“.

„Slemas (angl. slam) – tai atliekamosios, raiškiosios poezijos (plat)forma. Necenzūruotos (nebūtinai necenzūrinės) poezijos vakarai. Tai poetų varžytuvės, nuobodžiam poezijos skaitymų tonui nepaklūstantis poetinis tūsas. Tai laisva scena laisviems protams, kurioje įgytas statusas išsitrina. Tai poetų varžytuvės be titanų tribunolo. O titanai irgi niekur nedingę – jie lipa ant scenos ir skaito su visais dalyviais.
Nuosprendį pareiškia atsitiktiniai žiūrovai, keliantys balus už poetą lyg dailiojo čiuožimo varžybose. Vedėjas gali pakoreguoti balų skaičių, atsižvelgdamas į publikos nuotaikas. Patikusį poetą galima palaikyti ovacijomis, aplodismentais ar kitaip triukšmaujant, nepatikusį – nušvilpti…

Žaidimo taisyklės:
1) skaitomi tik savo kūrybos tekstai;
2) vienas pasirodymas trunka iki 3 min., slemeris pasirodo po tris kartus (t.y. skaito tris savo kūrinius);
3) negalima naudoti papildomų rakandų, muzikos instrumentų, fonogramų ir kt.;
4) pasirodymai vertinami auditorijos klyksmų sistemoje;
5) į finalą patenka du slemeriai, o nugalėtoją išrenka žiūrovai.

Slemerių registracija vykdoma el. paštu slemassiauliai@gmail.com

 

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginio partneriai: Šiaulių naktys“, Šiaulių Jaunimo Organizacijų Asociacija „Apskritasis Stalas“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Kauno menininkų namai.

Rėmėjai: UAB „Garsas.lt“, „Šiaulių televizija“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai