Programavimo valanda (Hour of code)

Renginys
2017-11-25
11:00
Biblioteka

Lapkričio 25 d. bibliotekoje rinkosi jaunieji programuotojai. Vyko tradicinis renginys – „Programavimo valanda“ („Hour of code“). Tai amerikiečių organizacijos Code.org sugalvota iniciatyva, paplitusi visame pasaulyje. Kiekvienais metais joje dalyvaujantys vaikai mokosi programavimo atlikdami organizatorių ir partnerių parengtas kūrybines užduotis.

Šiais metais organizuota „Šimtmečio programavimo valanda“ apėmė Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo sritis. Virtualioje pamokoje dalyvaujantys 6–14 metų vaikai Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu sprendė mūsų šalies istorijos ir programavimo rebusus: kaip baseine aplenkti Rūtą Meilutytę, kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą, kaip atkartoti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą ir kitus.

Užduotis rengė rytdienos technologijas kuriančios bendrovės „Tesonet“, „Devbridge“, „Oberlo“, „TransferGo“, „Microsoft“ ir kt. Lietuvoje „Programavimo valandą“ organizuoja Kūrybinių technologijų akademija „bit&Byte“ ir Lietuvos „Šimtmečio programavimo valanda“, o iniciatyvą palaiko Lietuvos bibliotekos ir mokyklos.

Povilo Višinskio bibliotekoje programuoti mokėsi 17 vaikų. Kai kurie iš jų šioje iniciatyvoje dalyvavo ne pirmą kartą. Tačiau ir pradedantiesiems, pasak renginį koordinavusios darbuotojos Paulinos Sprindžiukaitės, sekėsi pakankamai gerai. „Vaikai tikri šaunuoliai, greitai perprato taisykles ir uoliai mokėsi. Kiek sunkiau sekėsi jaunesniems, nes jų istorijos žinios per menkos. Bet vaikai yra smalsūs ir drąsūs, tad, ko nežinojo, paklausė mūsų, suaugusiųjų“, – sakė koordinatorė.

Programavimo svetainė ir užduotys.

 

 

 

Komentarai