Projektas „Mano gyvenimo knyga“ tęsiasi

Edukacinis užsiėmimas
2019-10-18 / 2019-10-18
Biblioteka

2019-ųjų pavasarį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos pradėtas vykdyti edukacinių-kūrybinių užsiėmimų ciklas „Mano gyvenimo knyga“ tęsiasi. Pavasarinėje sesijoje gyvenimo knygas kūrėsi ir edukacijose dalyvavo Šiaulių pagyvenusių žmonių asociacijos senjorai, o į antrąją edukacijų sesiją rudenį jau įsijungė ir Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė.

Edukacijų metu dalyviai susipažįsta su knygos kūrimo principais – nuo meninio rašto iki knygrišystės ir elektroninių knygų kūrimo. Dalyvaudami 6 meninėse edukacinėse veiklose, susidedančiose iš įvairių kūrybinių dirbtuvių (knygos dekoravimo ir įrišimo, knygos ženklų, puslapių marginalijų, iliustracijų, portretinio grafičio, rašto meno ir kaligrafijos kūrimo, dalyvių gyvenimo istorijų vizualizavimo ir elektroninių knygų kūrimo), dalyviai sukuria savo autorines gyvenimo knygas.

Dirbtuvėse su dalyviais dirba kompetentingi lektoriai: dailininkas, grafikas, Šiaulių universiteto profesorius Vaidotas Janulis; dailininkas, mokytojas metodininkas UgniusRatnikas; grafikė VaivaKovieraitė-Trumpė; mokytoja metodininkė, dailininkė RasaPrišmontienė; knygrišė, pedagogė, dailininkė Leonora Kuisienė ir skaitmeninio raštingumo edukatorė Jolita Rimeikienė. 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. 

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai