Projekto „KOMA – komunikacijos organizavimas medijų amžiuje“ mokymai

Projektas
2020-10-13 / 2020-10-16
Biblioteka

Gebėjimas komunikuoti yra labai svarbus bet kurios organizacijos veiklos aspektas, užtikrinantis jos sąveikos su tikslinėmis auditorijomis tikslingumą bei efektyvumą, informacijos sklaidą apie organizacijos kuriamas vertes, formuoja įvaizdį. Tad ŠAVB, 2020 m. vykdydama projektą „KOMA – komunikacijos organizavimas medijų amžiuje“, siekia tobulinti Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojų bibliotekų komunikacijos organizavimo kompetencijas.

Esant milžiniškam informacijos srautui darosi vis sunkiau atkreipti lankytojų (skaitytojų) dėmesį. Todėl vaizdinės ir tekstinės medžiagos pateikimas tampa vis svarbesniu aspektu viešojoje komunikacijoje. Rugsėjo mėnesį prasidėjo nuotolinių mokymų „Vaizdinės ir tekstinės medžiagos pateikimas viešojoje erdvėje“ ciklas naudojant „Moodle“ platformą. Šiuo metu dviejų dalių („Vaizdinės medžiagos pateikimas viešojoje erdvėje“ ir „Informacijos rengimo ir viešinimo principai“) mokymuose dalyvauja 57 Šiaulių ir Telšių apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai. Jie mokosi aiškiai ir trumpai pateikti tekstą ir prie jo tinkamai priderinti vaizdinę informaciją, kuri leidžia greičiau perduoti žinutę ir išlaikyti žiūrovo dėmesį ilgesnį laiką. Mokymus parengė ir vykdo ŠAVB specialistai, kurie ne vienerius metus dirba vaizdinės ir / ar tekstinės medžiagos rengimo ir viešinimo srityje. Iš viso 2020 m. planuojami 5 nuotoliniai mokymai, leisiantys dideliam skaičiui bibliotekų darbuotojų dalyvauti mokymuose.

Spalio mėnesį vyks mokymai, kurie padės bibliotekų komunikacijos specialistams efektyviau atlikti komunikacijos veiklas nepažeidžiant asmens duomenų apsaugos reikalavimų ir tinkamai išnaudojant komunikacijos priemones.

Mokymus spalio 13 d. „Socialinės medijos kaip komunikacijos priemonė“ ir spalio 27 d. „Turinio rinkodara ir partizaninis marketingas“ ves Artūras Bulota. Lektorius daugiau nei dešimtmetį dirba reklamos ir komunikacijos srityje, yra tvariai augančio verslo savininkas.

Spalio 16 d. mokymus „Asmens duomenų apsaugos įstatymo taikymas organizuojant komunikacijos veiklas“ ves žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai