Projekto „Lietuvių liaudies komiksai“ edukacijos

Edukacinis užsiėmimas
2019-10-28 / 2019-10-28
Biblioteka

Spalio 28 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko Projekto „Lietuvių liaudies komiksai“ edukacinis užsiėmimas, kuriame dalyvavo 5–8 klasių mokiniai iš Šiaulių „Gegužių“ ir Šiaulių „Ragainės“ progimnazijų.

Užsiėmimo metu moksleiviai susipažino su komiksų žanru, jų kūrimo principais, sužinojo, kuo skiriasi rytietiški ir vakarietiški komiksai, kokia yra komiksų istorija. Edukacijos metu buvo nagrinėjami komiksų elementai,  garsų, spec. effektų atvaizdavimo būdai, antrojoje dalyje gilintasi pateiktas Lietuvių liaudies pasakas, piešti jų veikėjų bei kitų tekste minimų vaizdų eskizai, išmokta planuoti kuriamų komiksų struktūrą.

Lietuvių liaudies pasakos yra neatsiejama formaliojo švietimo dalis, jos padeda formuoti pasaulėžiūrą ir ugdyti žmogaus asmenybę, vertybes, patriotiškumą. Lietuvių liaudies pasakose vaizduojamos istorijos turi moralą, stiprų ryšį su liaudies išmintimi, tautos tradicijomis ir istorija. Tačiau šiomis dienomis lietuvių liaudies pasakų populiarumas ir aktualumas yra sumažėjęs dėl ne visada patrauklaus ir nemodernaus pateikimo bei vis didėjančios grožinės literatūros pasiūlos. Šiai problemai spręsti reikia naujų ir modernių metodų.

Projektu siekiama populiarinti ir aktualizuoti lietuvių tautosaką tarp jaunimo sukuriant naują paslaugą edukacinę programą, kurioje lietuvių tautosaka pristatoma populiariomis meninės raiškos priemonėmis – komiksais ir inovatyviomis technologijomis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

I. Slonksnytės nuotr.

 

Komentarai