Pyragų dienos akcija

Akcija
2020-11-06 / 2020-11-06
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka TV3 inicijuotoje „Pyragų dienos“ akcijoje aktyviai dalyvauja jau keletą metų, tačiau šiais metais lapkričio 6-ąją, atsižvelgdami į COVID-19 grėsmę, kviečiame visus saugiai namie prisijungti prie „Pyragų dienos“ iniciatyvos ir paminėti ją kiek kitaip:

Iki lapkričio 8 d. fotografuokite savo iškeptą pyragą, socialiniuose tinkluose žymėkite grotelėmis #pyragudiena ir #issipildymoakcija – gražiausių nuotraukų autorius TV3 apdovanos gausiu „Kauno grūdų“ produkcijos rinkiniu!

Daugiau informacijos: www.tv3.lt

Jeigu pritrūko idėjų, kokį pyragą kepti, ŠAVB vyresnioji bibliotekininkė Raimonda Jums siūlo išbandyti pyrago „Aguonų šėlsmas“ receptą:

„Aguonų šėlsmas“

200 g aguonų

200 g rudojo cukraus

120 g manų kruopų

5 kiaušiniai

1 indelis kondensuoto pieno

Chia sėklų, kokoso drožlių pagal skonį (tinka ir riešutai)

 

Aguonas užpilame karštu vandeniu ir paliekame, kol išbrinks. Išbrinkintas aguonas sumalame trintuvu, kol išsiskirs skystis. Cukrų išplakame su tryniais, dedame manų kruopas ir viską sumaišome su aguonų mase.

Atskirame inde išplakame baltymus ir maišydami supilame aguonų masę, sudedame chia sėklas, kokosų drožles (arba riešutus). Išmaišytą masę supilame į skardą ir kepame 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 min. Iškeptą pyragą subadome šakute ir pilame kondensuotą pieną, kol šis susigers.

Geriausias skonis atsiskleidžia pyragui pastovėjus šaldytuve per naktį. Skanaus!

Komentarai