Diskusija su Rasa Sage ir Aurima Diliene

Renginys
2019-05-09 / 2019-05-09
Biblioteka

Gegužės 9 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko diskusija „Santykių psichologija grožinėje literatūroje“, kurios metu gydytoja psichoterapeutė, šeimų konsultantė, lektorė, vaikų ir paauglių psichiatrė Aurima Dilienė ir tinklaraštininkė, rašytoja, publicistė Rasa Sagė kalbėjo apie santykių psichologiją, šeimų psichologinę atmosferą, jos gerinimą, atsakymų į egzistencinius klausimų paiešką knygose. Kelti klausimai, ar literatūra gali ne tik suteikti skaitymo malonumą, bet ir padėti gerinti tarpusavio santykius, mokyti santykių psichologijos.

Diskusijos metu pristatytos A. Dilienės knygos „Laiškai iš Bordo“, „Šeima – komandinis žaidimas“ ir R. Sagės knygos „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“, „Tavo likimo krašteliu einu“.

 

Aurima Dilienė – žinoma gydytoja psichoterapeutė, šeimų konsultantė, lektorė, vaikų ir paauglių psichiatrė, sukaupusi per 20 metų profesinę patirtį, septynių vaikų mama. Įkopusi į penktą dešimtį su visa šeima išvažiavo gyventi į Prancūziją, Bordo miestą, kuriame parašė pirmąją knygą „Laiškai iš Bordo“.

„Laiškai iš Bordo“ pasakoja apie didelės šeimos sprendimą palikti namus ir ryžtis apsigyventi svetur nemokant užsienio kalbos, neturint darbo. Romane pateikiama asmeninė, įkvepianti ir padrąsinanti vienerių metų gyvenimo Prancūzijoje istorija su įžvalgomis ir išmoktomis pamokomis. Netrukus pasirodžiusioje antroje Aurimos Dilienės knygoje „Šeima – komandinis žaidimas“ atskleidžiama daug metų mokantis ir konsultuojant klientus sukaupta profesinės veiklos išmintis. Autorė pati sukūrė skaitytojams siūlomus terapijos metodus, kurie šeimoms padeda neiširti, geriau suprasti save ir savo šeimos narius.

Dabar Aurima aktyviai keliauja po pasaulį pristatinėdama savo knygas, skaitydama paskaitas ir vesdama seminarus apie santykius lietuvių bendruomenėse. Rašo ir dalijasi straipsniais svetainėje www.aurimadiliene.com. Taip pat rašytoja yra sukūrusi interaktyvų seminarą-žaidimą, kurio metu dalyviai mokosi kurti tvirtus šeimos pagrindus, ima mylėti iš naujo.

Rasa Sagė – rašytoja, tinklaraštininkė, publicistė, visuomenės veikėja, dviejų vaikų mama. Būdama keturiasdešimties išleido pirmąją knygą „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“. Knyga pasakoja apie moters laimės paieškas emigravus. Tai istorija apie drąsą rizikuoti ir pradėti naują gyvenimą. Apie didelės laimės paieškas ir mažus gyvenimo džiaugsmus. Apie nepasitikinčios, dvejojančios provincijos merginos tapsmą savarankiška moterimi, mama. Apie meilę, kuri ištveria didžiausius išbandymus. Antrojoje autorės knygoje „Tavo likimo krašteliu einu“ nagrinėjamos mažų mūsų poelgių ir sprendimų pasekmės. Gilinamasi į tai, kaip mes veikiame vieni kitus to net nepastebėdami, kaip „drugio efektas“ veikia santykiuose. „Žmogus prasideda tada, kai užmezga ryšį su kitu žmogumi“, – sako autorė.

Rasa Sagė rašo ne tik knygas, bet ir straipsnius, tinklaraštį www.apiesantykius.lt. Rašytoja aktyviai bendrauja su kitais rašančiais žmonėmis, kuria ir „Facebook“ paskyroje dalijasi laidų #rašytojųistorijos įrašais, kuriuose kalbinami įdomūs šalies rašytojai. Rasos Sagės iniciatyva buvo įkurta „Lietuvos laisvalaikio literatūros lyga“, vienijanti lietuvių laisvalaikio literatūrą kuriančius rašytojus. Šios lygos tikslas – skatinti skaityti ir kurti lietuvių literatūrą, formuoti kritikos tradiciją.

T. Pauliuščenkos inf. ir nuotr.

 

Komentarai