Remigijus Venckus: karantino kronikos

Virtuali paroda
2020-11-09 / 2020-11-09
Meno ir muzikos skaitykla

Lapkričio 5–gruodžio 9 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje eksponuojama prof. dr. Remigijaus Venckaus darbų paroda „Karantino kronikos“.

Remigijus Venckus (g. 1981) yra medijų menininkas ir medijų kultūros tyrinėtojas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu jis yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. Menininkas surengė 60 autorinių parodų Lietuvoje ir 4 užsienyje. R. Venckaus kūryba įvairi, dažniausiai apimanti fotografiją ir videomeną. Jau kurį laiką menininkas, plėtodamas grafinį dizainą, taip pat puoselėja ir ekslibrisų meną.

Pirmuosius ekslibrisus, kurių jau yra daugiau nei keli šimtai, sukūriau 2000 m., bakalauro studijų metu. Pirmasis mokytojas buvo šiaulietis profesorius Vaidotas Janulis. Kūryboje vadovaudamasis dizainerišku tikslumu dėmesį skiriu formos grynumui, vizualiniam ir momentiniam įtaigumui. Parodoje pristatoma išskirtinė mano sukurtų ekslibrisų kolekcija yra susijusi su realiais Lietuvos ir pasaulio įvykiais. 2020 m. kovo 16 dieną Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. Priežastis – Covid-19 viruso sukelta pandemija. Neeilinis įvykis mane paskatino sukurti kiekvienai karantino dienai paminėti skirtą ekslibrisą. Kūrinius lydi mano parašyti dienoraštiniai tekstai ir informacinė grafika, vaizdžiai perteikianti pandemijos lygį Lietuvoje ir pasaulyje. Kūrinių plėtojama forma išskirtinė. Tokių atvejų, kai harmoningai komponuojami dienoraščio tekstai, informacinis dizainas ir ekslibrisas, tikriausiai nepastebėsite. Skirtingų kūrybos formų derinys – tai išskirtinis mano kūrybos bruožas, kuris neretai sustabdo žiūrovo dėmesį ir skatina diskusiją.

R. Venckus

Komentarai