Saugesnio interneto savaitė – filmo „Interneto valytojai“ peržiūra

Akcija
2020-02-12 / 2020-02-12
Biblioteka

Vasario 10–15 d. prisijunk prie Saugesnio interneto savaitės renginių ir dalyvauk įvairiose veiklose!  Tai jau 17-ą kartą daugiau nei 150-yje šalių minima diena, skatinanti saugiau naudotis internetu ir atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, organizuojant teminę akciją „Saugesnio interneto savaitė“.

Vasario 12 dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko teminio filmo „Interneto valytojai“ (anglų k. „The Cleaners“, N-16) peržiūra.

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

 

Kino seansą Saugesnio interneto savaitės metu inicijavo asociacija „Langas į ateitį“ kartu su festivaliu „Nepatogus kinas“.

Kurkime geresnį internetą kartu!

Daugiau informacijos:
https://www.prisijungusi.lt/renginiai/saugesnio-interneto-savaite-2020/

Komentarai