Sauliaus Spurgos romano „Iliuzijos – irgi gėlės“ pristatymas

Knygos pristatymas
2018-05-03 / 2018-05-03
17:30
Biblioteka

Gegužės 3 d. Saulius Spurga bibliotekoje pristatė savo naują knygą „Iliuzijos – irgi gėlės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018). Tai neseniai pasirodęs trečiasis rašytojo romanas, pasakojantis apie XVIII a. Abiejų Tautų Respublikoje vykusias grėsmes, aistras ir atradimus, kurių centre – karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis. Knyga patraukia sodriu stiliumi, netikėtais siužeto vingiais, gaivališkais veikėjais ir Kazanovos išmonės vertomis erotinėmis scenomis.

Renginį moderavęs literatūros kritikas Laimantas Jonušys keletą kartų pabrėžė, kad tai nėra istorinis romanas, todėl negalima visus aprašytus įvykius vertinti kaip išskirtinai realius. Rašytojas savo fantazija užpildė tarp istorinių faktų esančią tuštumą, glaudžiai supynė išmonę ir realius žinomus istorinių asmenybių gyvenimo faktus.

Autorius užsiminė, kad knygos rašymui skiria laiko kasdien be išimčių, nors per dieną parašo visai nedaug – apie 1000 ženklų. Parašyti vieną sakinį dažnai prireikia daugiau nei valandos. Tai parodo kiekvieno romano žodžio subrandinimą, apgalvotumą ir, kaip S. Spurga pabrėžė, nors romane daug fantazijos, tačiau ji yra kryptinga ir turi konkretų tikslą.

S. Spurga, paklaustas auditorijos, patvirtino, kad karaliaus Stanislovo Augusto Ponietovskio istorija galbūt gali būti pritaikyta ir kiekvienam iš mūsų, o papasakotas jo gyvenimo laikotarpis, to meto aktualijos ir problemos mažai kuo skiriasi nuo šiandieninių, tiesiog jos matomos per visai kito laikotarpio prizmę.

Po renginio S. Spurga bibliotekos Knygos grafikos centre susikūrė ekslibrisą.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai