Sausis turtingas ekslibriso edukacijų

Edukacinis užsiėmimas
2019-01-29 / 2019-01-29
Knygos grafikos centras

Knygos grafikos centre 2019-ieji prasidėjo įdomiais susitikimais su knygų autoriais ir moksleiviais.

Sausio 4 d. parodą „Išrinktieji“ atidarė žurnalistė ir fotomenininkė Lilija Valatkienė. Tradiciškai po parodos atidarymo projekto sumanytoja ir jos svečiai buvo pakviesti į ekslibriso dirbtuves susikurti knygos ženklo sau. L. Valatkienę ši nauja meninė veikla labai pradžiugino ir nustebino. Puikias kūrybines miniatiūras ekslibrisus sukūrė kultūrologas Vytautas Juška, dailininkė Meda Norbutaitė, juvelyras Paulius Rukas.

Sulaukėme ir moksleivių, ir mokytojų apsilankymų. Medelyno progimnazijos ketvirtokai stebėjo, kaip galima sukurti ekslibrisą linoraižinio technika – nuo idėjos iki atspaudo. Vieno atspaudo monotipijos techniką išbandė ŠPRC moksleiviai. Tuo tarpu ŠU gimnazijos auklėtinių būrelis dalyvavo dviejose skirtingose edukacijose – „Vienas atspaudas“ ir „Kelionė dėlionė“. O miesto muzikos mokytojai, kurdami savo ekslibrisus monotipijos technika, nepagailėjo romantinių motyvų ir muzikos ženklų.

Sausio 23 dieną paminėjusi savo 86-ąjį  gimtadienį į Knygos grafikos centrą užsuko šiaulietė, Lietuvos garbės kraštotyrininkė Irena Rudzinskienė. Ji, kurdama ekslibrisą sau, liko ištikima medžio ir knygos simboliams, su kuriais yra susijusi visą gyvenimą. Sausio 24 dieną po savo knygos „Minčių žvėrynas“ pristatymo rašytoja Eva Tombak su kolege Nijole Koskiene taip pat kūrė knygos ženklą sau. Gerbiama rašytoja džiaugėsi, kad tai buvo nuostabiausia, kas galėjo nutikti Šiauliuose. Kūrybines dirbtuves sausį užbaigė vienas geriausių ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistų šalyje Arnas Markevičius, savo knygos ženklui irgi pasirinkęs knygos simbolį ir dalykišką tamsiai mėlyną spalvą.

Vyr. metodininkė Lolita Putramentienė

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai