Šeimadieniai bibliotekoje 2020

Renginys
2020-11-05 / 2020-11-07
Biblioteka

Lapkričio 5–7 dienomis vyko projekto „Šeimadieniai bibliotekoje“ virtualūs renginiai, pritraukę dalyvių ne tik iš Šiaulių miesto ir rajono, bet ir iš tolimesnių Lietuvos vietovių – Raseinių, Vilkaviškio, Kauno, Druskininkų.

Seminare „Kas padeda kurti ryšį su vaikais“ VšĮ „Šeimos santykių instituto“ psichologė Eglė Kalinauskienė tėvams davė praktinių patarimų, kurių reikėtų laikytis bendraujant su vaiku, kuriant teigiamą ryšį ir pasitikėjimą. Antrasis projekto renginys „Išminkyk savo mintis“ buvo skirtas vaizduotei lavinti. Dirbtuvėse vaikai dalijosi mintimis, kaip atrodo jų įsivaizduojami personažai, o rašytojas ir iliustratorius Paulius Juodišius joms suteikė vizualinį pavidalą. Nupieštiems veikėjams buvo suteikti vardai, kurtos fantastinės istorijos, dainos.
Trečiasis renginys „Fraktalų piešimo ir gongo garsų edukacija“ įtraukė visą šeimą. Jogos mokytoja ir garso terapeutė Svetlana Lopatkina supažindino dalyvius su matytais ir nematytais muzikos instrumentais, jų skambesiu ir pakvietė į gongų garsų meditaciją. Antroje užsiėmimo dalyje – fraktalų piešimas – dalyviai sužinojo pagrindines fraktalų kūrimo taisykles ir patys išbandė šį meditacinį piešimo metodą. Vėliau jie dalijosi savo sukurtais darbais, sužinoję spalvų ir formų reikšmes, atliko savianalizę.

Taip pat  biblioteka skelbė konkursą, skirtą skirtą Vaikų emocinės gerovės metams paminėti. Konkurso dalyvių buvo prašoma sukurti šeimoje „emociukus“ iš įvairiausių medžiagų – žurnalų iškarpų, rudeninių lapų, vaisių ar daržovių. Daugiausia „patinka“ paspaudimų ŠAVB Facebook puslapyje surinkę darbų autoriai bus apdovanoti bibliotekos įsteigtais prizais!

I. Petkūnaitės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.

 

Projektą „Šeimadieniai bibliotekoje 2020“ iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai