Grožio ir estetikos mugė bibliotekoje

Renginys
2018-04-22 / 2018-04-22
Biblioteka

Balandžio 22 d. bibliotekoje šurmuliavo tėveliai ir jų atžalos, renginių organizatoriai. Visą sekmadienį čia vyko Grožio ir estetikos mugė, kurios metu bibliotekos lankytojai galėjo sudalyvauti renginiuose, su vaikais įsitraukti į edukacijas visai šeimai.

Edukacijų metu vaikai gaminosi netradicinius knygų skirtukus Rasos iš „Puoškimės kartu“ dirbtuvėlėse, su tėveliais specialia technika kūrė atvirukus. Taip pat mažieji stilistai iš popieriaus karpėsi lėles, gaminosi papuošalus 3D rašikliais.

 

Besidominčioms grožio priemonėmis ir procedūromis lankytojoms  Grožio alėjoje savo produkciją pristatė L‘Occitane, Rituals, Vivi, „Valerijono“ vaistinė. Pastaroji susirinkusiems vedė ir edukacinį užsiėmimą „Natūralus grožis“, kurio metu buvo mokoma pasigaminti natūralios kosmetikos.

Grožio ir estetikos mugės renginių ciklą pradėjo makiažo meistrė Ieva Mitigailienė savo knygos „Makiažo formulės“ pristatymu. Nors knygos autorė studijavo edukologiją Šiaulių universitete, tačiau vėliau pasirinko makiažo specialistės kelią. Galbūt todėl, kad visada ypač mėgo piešimą. Tik pasirinko kurti meno kūrinius ant žmonių veidų. Kaip sakė pati autorė, makiažas jai visada buvo tarsi magija, stebuklingas meno kūrinys, kuris turi vieną trūkumą – „Išleidžiu žmogų su savo kūriniu, o man lieka tik nuotrauka ir atsiminimai“. Tai viena iš priežasčių, kodėl I. Mitigailienė pasiryžo išleisti knygą „Makiažo formulės“. Taip ji galėjo sudėlioti susikaupusias mintis, patarimus, įamžinti kai kuriuos savo darbus ir pasidalinti tuo su visais. Autorė teigia, kad nėra makiažo klaidų, kažkokių taisyklių. Gali būti tik rekomendacijos, nes „visi yra skirtingi, įvairovė yra skatintinas dalykas. Žmonės gražūs tokie, kokie yra. Ir tobulumas turėtų būti filosofija, bet tik ne siekiamybė“.

Bibliotekos Mažojoje salėje vizažistė Jurgita Paulauskienė vedė praktinę dieninio makiažo pamoką, kurios metu parodė dieninio makiažo gudrybių ir naudingų patarimų, konsultavo susirinkusiuosius, kaip išsirinkti teisingas ir kokybiškas makiažo priemones ir kaip jas naudoti.

 

Bibliotekoje lankėsi tinklaraščio „Minervos blogas“ autorė, kvepalų žinovė Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė. Susirinkusiems ji skaitė paskaitą „Iškvėpintos istorijos“. R. Budrytė-Kvietkauskienė pasakojo apie kvepalus iš istorinės pusės, dalijosi kvapų mėginėliais ir kvietė klausytojus pasistengti prisiminti ar atspėti, iš kur šie kvepalai, kokia jų istoriją: „Kažkada išgyventos emocijos, akimirkos vėl atgimsta atminty užuodus kvapus, kurie būtent tą praeities akimirką sklandė ore. Kiekvienas kvapas turi savo istoriją, yra unikalus“.  Taip pat paskaitos klausytojai galėjo pasimėgauti ypač retais, jau užmirštais arba dar nežinomais mūsų kraštuose kvapais.

Sekmadienio renginius užbaigė šiltas pokalbis apie grožį ir fotografiją su fotografais Agne ir Andriumi Mačiūnais. Andrių tapti fotografu paskatino noras ne tik pamatyti gražius vaizdus, bet ir pasidalinti jais su kitais, įamžinti to vertas akimirkas: „norisi, kad nuotraukos ir po 10 m. išliktų aktualios“. Andriaus žmona fotografė Agnė pridūrė, kad fotografija jai taip pat buvo savotiška savirealizacijos priemonė. Bendras fotografijos verslas, pasak jų, šeimai nekenkia, nes daugiau laiko praleidžiama kartu užsiimant abiems mėgstama veikla. „Toks bendras darbas moko komunikuoti, gerina tarpusavio santykius“, – atskleidė Agnė.

Sutuoktiniai atviravo, kad labiausiai mėgsta fotografuoti portretus ir reikšmingas smulkmenas. O sunkiausia fotografo darbe – atrinkti tinkamas nuotraukas iš tos gausybės, kurios padaromos per vieną fotosesiją. Kalbant apie klientus, sunkiausia ne įkalbinti žmones fotografuotis, o ištraukti iš jų natūralią pozą, kurią slepia apsimestinas nenatūralumas ir susivaržymas. Todėl natūraliausiai pozuoja vaikai, kurie dar neturi įpročio vaidinti.

Didžiausias įvertinimas fotografui – nuoširdus kliento džiaugsmas pamačius nuotraukas. „Natūralus džiaugsmas, kai žmogus džiaugiasi „iki negalėjimo“ yra didžiausias atpildas už darbą“, – sako Andrius. Paklausus, koks yra gero fotografo receptas, fotografai sutartinai atsakė – „svarbiausia mokėti matyti“.

 

I. Slonksnytės nuotr.

T. Pauliuščenkos inf.

 

 

Komentarai