Seminaras bibliotekų specialistams apie pandemiją ir vakcinavimą

Mokymai
2021-02-17 / 2021-02-17

Vasario 17 d. nuotoliniu būdu naudojantis „Microsoft Teams“ programa vyko seminaras „Pandemija ir vakcinavimas – ką turime žinoti kiekvienas“. Jį vedė Vytenis Povilas Andriukaitis – buvęs EK komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą.

Visuomenėje plintanti klaidinga informacija apie COVID-19 virusą kelia daug nerimo ir sumaišties, tad svarbu žinoti kuo tikslesnę informaciją. Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, kad bibliotekos ir jų darbuotojai gali svariai prisidėti prie teisingos informacijos sklaidos, padėti kovoti su dezinformacija.

Seminaro pradžioje lektorius apžvelgė svarbiausią informaciją apie virusą, jo plitimą, atsakė į dažniausiai nerimą keliančius klausimus dėl efektyvių apsaugos priemonių. Vėliau buvo aptarti vakcinų tipai, jų veiksmingumas ir žmonių skiepijimo strategijos.

Seminaro pabaigoje dalyviai uždavė klausimų dėl viruso plitimo, skiepų šalutinio poveikio ir ateities prognozių. Nuotoliniame seminare dalyvavo daugiau kaip 200 bibliotekų specialistų iš Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų ir mokyklų bibliotekų.

Bibliotekos inf. ir nuotr.

Komentarai