„Senjorų dienos internete“

Seminaras
2019-10-25 / 2019-10-25
Biblioteka

Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengė internetinius seminarus.

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu bibliotekoje senjorai ir visi norintys skasdien nuo žiūrėjo vis kitas vaizdo transliacijas, gilino žinias. Internetinių seminarų metu savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalijosi žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose.  Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais buvo kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. Visas transliacijas galite rasti svetainėje www.prisijungusi.lt .

Internetinių seminarų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai. Aptarta, kokia e. recepto nauda Jums, kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

I. Slonksnytės nuotr.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Transliacijos dalyviams parodyta, kaip planuoti keliones Lietuvoje, kaip su technologijomis planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius, lankytinus objektus ar pramogas žemėlapyje.

I. Slonksnytės nuotr.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalys paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

I. Slonksnytės nuotr.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote, kaip tai vyksta šiandien? Per transliaciją aptarti šiuolaikiniai skaitmeninio bendravimo būdai, tendencijos.

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas.  Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis su dalyjosi dr. Algirdas Amšiejus.

 

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

 

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt arba el. paštu l.naujokiene@savb.lt, tel. (8 41) 37 17 20.

 

 

Komentarai