„Sensoriniams skaitymams“ – metai

Edukacinis užsiėmimas
2019-06-21 / 2019-06-21
2019-06-21
Biblioteka

Praėjusių metų birželio 27 dieną mūsų biblioteka pirmoji Lietuvoje pasiskelbė esanti draugiška autizmui. Tą pačią dieną bibliotekoje duris atvėrė ir nauja erdvė, kurioje pradėta vesti nauja edukacinė programa – „Sensoriniai skaitymai“, skirta autizmo spektro sutrikimų bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams. Užsiėmimų metu skaitoma istorija patiriama įvairiais pojūčiais – klausa, rega, lytėjimu, netgi uosle, o kartais ir skoniu.

Per šiuos metus nuveikėme išties daug – parengtos septynios skirtingos sensorinės istorijos, užsiėmimus organizavome ne tik mūsų, bet ir kitose bibliotekose. Šią naują paslaugą pristatėme įvairiose konferencijose ir seminaruose.

Birželio 27 dieną minėdami „Sensorinių skaitymų“ vienų metų sukaktį parengėme ir pristatėme naują sensorinę istoriją pagal Benji Davieso knygą „Nojus ir banginis“ (2017). Klausydami šios istorijos vaikai sužinojo, ką reiškia plaukti laivu, išgirdo jūros ošimą, netgi pakliuvo į audrą! Negana to, susirado naują draugą iš vandenyno gelmės – banginuką, kuris pasirodė itin draugiškas ir malonus. Kaip bebūtų gaila, tačiau banginio namai – jūra, tad baigiantis užsiėmimui sugrąžinome banginuką namo tikėdamiesi, kad jis dar sugrįš.

Užsiėmime dalyvavo visas būrys Šiaulių „Ringuvos“ specialiosios mokyklos vasaros stovyklos „Vasara kitaip“ dalyvių. Užsiėmimo metu netrūko vaikų šypsenų ir juoko. O ką jau kalbėti apie džiugius žvilgsnius gavus dovanų visą puokštę balionų!

Maloniai kviečiame dalyvauti ir kituose „Sensorinių skaitymų“ užsiėmimuose ir patirti daug smagių akimirkų kartu su mumis!

Daugiau informacijos apie „Sensorinių skaitymų“ užsiėmimus rasite paspaudę šią nuorodą: http://savb.lt/lt/savb/autizmui-draugiska-biblioteka/

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Agnės Pranckutės inf.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai