Bibliotekoje skambėjo poezija

Renginys
2018-05-13 / 2018-05-13
Bibliotekos Konferencijų salė

Gegužės 13 d. poezijos mylėtojai ir poetai rinkosi  į „Šiaulių poezijos pavasario“ šventę, kuri vyko bibliotekos Konferencijų salėje. Skambėjo muzika, sveikinimai, buvo skaitomos savos kūrybos ir kitų poetų eilės.

„Šiaulių poezijos pavasaris“ – gilias šaknis turinti Šiaulių miesto ir Šiaulių krašto literatūrinė tradicija. Poezijos šventė vyksta nuo 1987 m. Pradžioje miesto ir aplinkinių rajonų literatai skaityti savo kūrybos rinkdavosi poeto J. Krikščiūno-Jovaro namo kiemelyje, paskui popietės buvo perkeltos į Chaimo Frenkelio vilą. Nuo 2010 metų poezijos šventės vyksta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Jas organizuoja Šiaulių miesto literatų susivienijimo nariai.

Poezijos šventėmis siekiama įsilieti į Lietuvoje rengiamo „Poezijos pavasario“ festivalį, pristatyti nuo seno veikiančius literatų sambūrius (Šiaulių literatų susivienijimas, „Verdenė“, „Plėviasparniai“, „Menų šaltinis“ ir kt.), naujas grupes, Rašytojų sąjungos narius ir kūrėjus, nepriklausančius jokioms organizacijoms, literatus iš Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo, Kelmės, Joniškio, Plungės, Raseinių rajonų, supažindinti su naujausia jų kūryba, leidiniais, pasidalyti ateities planais.

Poezijos šventė – tai galimybė Šiaulių krašto kūrėjams susieiti draugėn, būti išklausytiems, išgirsti draugišką ar kritišką bičiulių žodį apie savo kūrybą, prisiminti savo buvusius kolegas literatus. 

T. Pauliuščenkos inf.

A. Kučinsko nuotr.

Komentarai