Startavo poetų varžytuvės „Poviliuko slemas“

Skaitymai
2019-07-05
Biblioteka

Liepos 5 d. startavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamos poetų varžytuvės – „Poviliuko slemas“. Pirmųjų varžytuvių nugalėtojais tapo Martynas Bertašius ir Jovaras Kelpšas.

Rugpjūčio 22 d. buvusio „Baltijos“ restorano kieme (Vilniaus g. 166) „Poviliuko slemas“ grįžta drebinti Šiaulių miesto dangaus festivalio „Šiaulių naktys“ metu su Žygimantu Kudirka-Mesijumi!

20.00–22.00 val. SLEMAS
22.00–23.00 val. ŽYGIMANTO KUDIRKOS-MESIJAUS PASIRODYMAS

Slemerių registracija vykdoma el. paštu slemassiauliai@gmail.com

Žygimantas Kudirka-Mesijus – avangardinio repo atlikėjas, elektroninės muzikos balsas, vienas iš įtaigiosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. Atstovavo Lietuvai Europos slemo poezijos čempionatuose Vokietijoje, Belgijoje. 2014 m. Prancūzijoje vykusiame čempionate laimėjo pirmąją vietą. Poeziją miksuoja iš garso, vaizdo bei konkrečiosios poezijos elementų. Jo tekstai išversti į estų, anglų, rusų, bulgarų ir prancūzų kalbas, publikuoti estų poezijos rinktinėje „Hullunud Tartu“, lietuvių poezijos rinktinėje „Slinktys“, Niujorko neodadaistų žurnale „Maintenant 9“.numatoma didžioji slemo scena, kuri varžytuvių dalyviams ir žiūrovams suteiks dar daugiau nepamirštamų emocijų ir gerai praleisto laiko.

Informaciją apie renginio vietą ir naujienas galite sekti ir mūsų bibliotekos Facebook paskyroje.

Slemas (angl. slam) – tai atliekamosios, raiškiosios poezijos forma, kai poetai varžosi nepaklusdami nuobodžiam poezijos skaitymų tonui, cenzūrai ir kažkokiems apribojimams. Tai laisva scena laisviems protams, kurioje įgytas statusas išsitrina.

2018 m. festivalio „Šiaulių naktys“ metu surengtų pirmųjų Šiaulių slemo varžytuvių sėkmė įkvėpė jaunuosius Šiaulių miesto literatus toliau vystyti slemo žanrą savo mieste. „Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose reguliariai vyksta slemerių varžytuvės. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė – tai miestai, kuriuose slemas jau turi tradiciją, tad pamanėme, kad kas nors galėtų šį žanrą puoselėti ir globoti Šiauliuose, todėl su savo iniciatyva kreipėmės į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką“, – teigia buvę Šiaulių universiteto literatų sambūrio „Mūzynas“ nariai.

Bendradarbiaujant literatams ir bibliotekai išsivystė projekto „Šiauliai open slam’19: renginių ciklas“ – idėja, kuri šią vasarą ir rudenį kvies miestiečius susipažinti su slemo kultūra iš arčiau. Projekte numatoma ne tik surengti keletą slemerių varžytuvių, bet ir pristatyti slemo fenomeną paskaitų, kūrybinių dirbtuvių metu.

„Svarbu miesto gyventojams pristatyti slemo kultūrą ne tik praktiškai (organizuojant slemerių varžytuves), bet ir rengiant paskaitas, diskusijas, kuriose apie slemą galėtume sužinoti daugiau: kokia slemo istorija, tikslas, kodėl jis taip sparčiai populiarėja?“ – sako bibliotekininkai.

 

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginio partneriai: festivalis „Saulės žiedas“, „Šiaulių naktys“, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Kauno menininkų namai, „Šiaulių naujienos“.

Rėmėjai: UAB „Garsas.lt“, „Šiaulių televizija“.

Komentarai