Skaitmeninė savaitė 2020: mąstykime kritiškai!

Akcija
2020-03-19 / 2020-03-29
Biblioteka

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

Šių metų Skaitmeninėje savaitėje ypatingą dėmesį skirsime kritinio mąstymo ugdymui, bibliotekininkų kvalifikacijos tobulinimui, jų pasirengimui skaitmeniniams uždaviniams ir tyrinėsime bibliotekų indėlį kuriant žinių visuomenę Lietuvoje. Nes tik puikiai šiuolaikinius informacinių technologijų iššūkius išmanantis bibliotekininkas gali svariai prisidėti prie savo bendruomenės medijų raštingumo, saugaus elgesio internete ir kritinio mąstymo ugdymo.

2020 m. Skaitmeninė savaitė Europos šalyse skelbiama kovo 23–29 dienomis. Vertinant pastarųjų dienų Lietuvos visuomenės nerimą dėl dalyvavimo renginiuose svarbu atkreipti dėmesį, kad Skaitmeninės savaitės metu didžioji dalis renginių bus transliuojami internetu. Skaitmeninė savaitė savo renginiais siekia paskatinti europiečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, kad galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir gautų naudos iš skaitmeninės transformacijos.

Visas tiesiogines transliacijas ir kitą informaciją galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020/.

 

Komentarai