ŠAVB prisijungė prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ 2019

Akcija
2019-12-03 / 2019-12-03
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka gruodžio 3 d. prisijungė prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“

Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė žmonių, turinčių negalią, diena. Ketvirtus metus iš eilės Tarptautinės žmonių, turinčių negalią, dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA) kartu su aktyviais Šiaulių visuomenininkais 2019 m. gruodžio 3 dieną  organizavo socialinę akciją „Aš ir Tu – tai MES!“ 2019 ir kvietė visus, neabejingus socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, kartu sukurti „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“.

Socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Šia akcija kviečiama visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš“ – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja, ir „Mes“ – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiais nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

KAM TO REIKIA?

Kai kiekvieną dieną vyksta kova su turima negalia, kai nuolatos tenka kovoti dėl savo teisių, kovoti su kasdieniais rūpesčiais, rutina, neteisybe, tolerancijos stoka neįgaliųjų, jų artimųjų, globėjų atžvilgiu. Norisi būti visaverčiu visuomenės nariu, bet negali juo tapti, švietimo sistema, darbo rinka, tampa neįveikiama kliūtimi – visa tai skaudina ne tik pačius neįgaliuosius, bet ir jų artimuosius, globėjus.

Vos ne kiekvieną dieną tenka susidurti su žmonių (žmonių, neturinčių negalios) neigiamu požiūriu į negalios „apdovanotus“ asmenis. Ar neįgalieji ir jų artimieji, globėjai ne žmonės? Jie taip pat nori mokytis, dirbti, kurti šeimas, tobulėti – nori tiesiog GYVENTI, o ne EGZISTUOTI.

Nė vienas neįgalusis nepasirinko būti neįgalus, nė vienas neįgalusis nėra kaltas dėl savo negalios, tačiau ne visi žmonės tai supranta, deja…

Šia akcija siekiama, kad pasaulyje išnyktų sienos tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės, kad artimiesiems, auginantiems ypatingus žmones, neplyštų iš skausmo širdis, kai mato, kaip jų brangūs žmonės kenčia. Visa širdimi norisi, kad šie žmonės nesigėdytų savęs, savo negalios, nekiltų klausimų: kodėl aš esu neįgalus​? Kodėl aš esu kitoks nei kiti ir kodėl manęs nepriima?

Siekiama, kad šie ypatingi žmonės neužsidarytų lyg kokie nusikaltėliai, juk negalia nėra nusikaltimas.

 

Akcijos globėjas – LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Idėjos iniciatorė – Vidmantė Raustytė.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai