„Už teisę kurti ir būti savimi“

Renginys
2019-05-02 / 2019-05-02
Biblioteka

2019 m. gegužės 2 d. į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką užsuko Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“  su socialinės įtraukties renginių ciklu „Už teisę kurti ir būti savimi“.

Bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje vyko Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyriaus ugdytinių darbų parodos „17 gyvenimo akimirkų“ (vadovė tautodailininkė Diana Lukošiūnaitė) atidarymas, o bibliotekos III aukšte kūrybinės dailės dirbtuvės „Sielos veidrodis“, kuriose neįgalieji ir Šiaulių miesto mokslo įstaigų moksleiviai piešė stilizuotas akis, atspindinčias geriausias, būdingiausias piešinių autorių savybes.

Po parodos ir kūrybinių dirbtuvių Konferencijų salėje gyvenimiškomis istorijomis dalinosi ir visuomenėje įsitvirtinusius stereotipus apie neįgaliuosius ir jų teisęs gyventi savarankiškai laužė Neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ vadovė Vaida Butautaitė bei aktyvi visuomenininkė Irmina Beneševičiūtė iš Šeduvos. Jos parodė, kad dauguma vyraujančių stereotipų ar mitų yra nepagrįsti, visuomenė vis dar per mažai apie tai informuojama ir susidaro klaidingą nuomonę, įsivaizduodama neįgaliuosius kaip bejėgius, neturinčius nuomonės, ateities, ar negalinčius savimi pasirūpinti žmones.

Renginio dalyviai išgirdo ir dviejų Lietuvoje žinomų neįgaliųjų muzikos kolektyvų – Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centro „Goda“ Spalvų muzikos orkestro (vadovės Natalija Pugačienė, Ilona Būdavaitė) bei Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestro (vadovai Romualdas ir Valerija Brūzgai) – pasirodymus, susipažino su Vilniaus lietuvių namų mokinių savanorystės patirtimi. Taip pat moksleiviai kartu su neįgaliaisiais buvo pakviesti sudalyvauti šokio ekspromte su Linu Laurecku.

 

2019 m. „Už teisę kurti ir būti savimi“ ciklo renginiai vyks Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Kupiškio mokyklose, jaunimo centruose, bibliotekose, kitose įstaigose, organizacijose.

Renginių ciklą organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.

Renginio partneris Šiauliuose: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginių ciklą dalinai finansuoja: Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 I. Slonksnytės nuotr.

 

Komentarai