Spaudinių paroda „Gėlių kalba“

Paroda
2019-08-08 / 2019-09-10
Abonementas

Bibliotekos Abonemente veikia spaudinių paroda „Gėlių kalba“, kurioje rasite knygas apie sodo ir kambario gėles, jų kompozicijas ir reikšmes, sužinosite, kaip sukurti gražų sodą, sutvarkyti aplinką.

Gėlių kalba buvo sugalvota Senovės Rytuose. Tai menas, perduodamas iš kartos į kartą. Gėlės yra neatsiejama žmonių bendravimo dalis, suteikianti jam naujų spalvų ir reikšmių, tai mūsų istorijos ir kultūros atspindys.

XIX amžiuje Europa tiesiog pamišo dėl gėlių.  Gėlės buvo visur – namuose, sode, ant drabužių, rankose… Buvo leidžiama daugybė gėlių reikšmių žodynų, skirtų dovanotoms puokštėms „iššifruoti“. Meilė gėlėms peržengė sodo ribas – namuose joms taip pat teko svarbus vaidmuo: gėlės buvo auginamos vazonuose, kambariuose puikavosi didžiulės skintos puokštės, vakarais kilmingos damos jas stengėsi atkartoti kurdamos dirbtines gėlės, siuvinėdamos. Gėlių atvaizdai puošė paveikslų rėmus ir kitas interjero detales – tapetus, audinius, indus…

Nors dabar gėlių iškalba netekusi savo reikšmių gausos, bet atnaujinę žinias patys galime padaryti „kalbančią“ puokštę artimajam arba draugui, galime susikurti sau mielą, jaukią aplinką.

Paroda veiks iki rugsėjo 10 d.

Komentarai