Spaudinių paroda „Gimusi su Nepriklausomybe: Lietuvos šaulių sąjungai – 100“

Paroda
2019-07-01 / 2019-07-20
Bibliotekos III aukštas

Bibliotekos III a. fojė veikia spaudinių paroda, skirta Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui.

Šaulių sąjunga – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones.

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. birželio mėn. Kaune. Jos tikslas buvo įtvirtinti šalies nepriklausomybę kovojant su bolševikais, bermontininkais ir lenkais, idėja – civilių asmenų pagalba kariuomenei. Idėjiniai organizacijos vadai buvo Vladas Putvinskis-Pūtvis ir Matas Šalčius. 1919–1940 m. sąjungos veikla vykdyta trimis pagrindinėmis kryptimis: kultūros, sporto ir karybos. Tarybiniais metais Lietuvos šaulių sąjunga buvo nutraukusi savo veiklą ir tik 1989 m. birželio 1 d. Kaune oficialiai paskelbtas Šaulių sąjungos atkūrimas.

Lietuvai lemtingais 1991 metais šauliai buvo organizuota struktūra ir aktyviai dalyvavo saugant Parlamentą bei kitus valstybės objektus, išvedant okupacinę kariuomenę.

1998 m. Šaulių sąjunga pradėta pertvarkyti, imta ją integruoti į šalies gynybos sistemą. Buvo suformuota 10 apskričių šaulių rinktinių, kurių nariai aktyviai dalyvauja visuomeninėje, kultūrinėje, edukacinėje veikloje.

Parodoje eksponuojami spaudiniai, atskleidžiantys Šaulių sąjungos istoriją, kultūrinę, leidybinę veiklą, taip pat sąjungos veiklą išeivijoje, sąjungos kūrėjų ir vadovų biografijas.

Spaudinių paroda veiks iki liepos 31 d.

 

Komentarai