Spaudinių paroda „Šiaurės šalys. Suomija“

Paroda
2017-11-13 / 2017-12-10
Meno ir muzikos skyrius

2017 m. gruodžio 6 d. Suomija švęs savo nepriklausomybės 100-ąsias metines. Šios sukakties proga kviečiame susipažinti su Suomijos muzika ir kitais menais. Paroda veiks iki gruodžio 11 d. Meno ir muzikos skyriuje. Parodą rengė bibliotekininkė Sandora Šliupienė.

Šimtmečio pradžią suomiai ketina pažymėti jau šių Naujųjų metų naktį. Nuo pat vidurnakčio Helsinkyje vyks programos atidarymo ceremonija, lydima įvairiose vietose vyksiančių renginių ir įspūdingo fejerverkų pasirodymo. Suomiai sukūrė milžinišką šimtmečio programą, kurioje numatyta daugiau nei 2 000 projektų. Jie vyks net ir už Suomijos ribų – didieji metai bus švenčiami 70 skirtingų šalių. Šimtmečio programos generalinis sekretorius Pekka Timonenas pabrėžė, kad šimtmečio programa siekiama pabrėžti demokratijos vertybes, paskatinti pilietinę visuomenę ir padidinti jos bendrumo jausmą.

Organizatoriai taip pat nurodo, kad šimtmetis yra taškas, iš kurio galima apžvelgti per 100 metų susiklosčiusią valstybės perspektyvą. Todėl keli šimtai projektų yra skirti rasti sprendimams dėl ateityje valstybės laukiančių iššūkių, plėtoti tokias stiprybes kaip lygybė, švietimas, demokratija bei pasvarstyti apie Suomijos ateitį.

Pagal www.lietuva.lt

Komentarai