Spaudinių parodos „Buvom, esam, būsim“ ir „Laisvės pavasariui – 30“

Paroda
Abonementas

Bibliotekos Abonemente veikia spaudinių parodos, skirtos Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai.

Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – dienos, pakeitusios Lietuvos istoriją.
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Lietuvos valstybė buvo atkurta 1918 m. vasario 16 dieną, kai Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Prieš beveik šimtą metų pasirašytame Lietuvos valstybės atkūrimo akte šalį atkurianti Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa. Lietuvos valstybės istorija yra kuriama daugiau nei 1000 metų ir vasario 16-ą dieną buvo atkurta demokratine santvarka besiremianti nepriklausoma valstybė.

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
1990 metų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Aukščiausioji Taryba – taip sovietmečiu ir pirmaisiais nepriklausomybės metais buvo vadinama aukščiausioji valdžia – nutarė, kad Lietuva atsiskiria nuo Sovietų Sąjungos ir vėl tampa savarankiška valstybe. Skirtingai nei prieš beveik šimtą metų, 1990 m. atkuriant šalies nepriklausomybę, Lietuvos kaip valstybės terminas jau buvo iš esmės aiškus: šalis turėjo konkrečias sienas, patvirtintas tarptautinėmis sutartimis, bei administracinio valdymo tinklą. Kitaip tariant, Kovo 11-osios aktas skelbė šalies nepriklausomybės, o ne pačios valstybės atkūrimo pradžią.
Spaudinių parodoje rasite knygų, susijusių su to laikotarpio Lietuvos istorija, politika, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės aktų signatarų biografijas. Dauguma signatarų buvo žmonės, aktyviai dirbę kultūros baruose ir statę valstybės pamatus ant lietuvių tautos kultūrinio pagrindo.

Parodos veiks iki kovo 15 d.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai