Sukurkime pasaką kartu!

Edukacinis užsiėmimas
2018-04-05 / 2018-04-05
Biblioteka

Balandžio 5 dieną į biblioteką praleisti paskutinių velykinių atostogų akimirkų susirinko Šiaulių vaikų dienos centro vaikai. Mokiniai susipažino su lietuvių liaudies pasakomis, aiškinosi, kuo jos skiriasi nuo autorinių pasakų bei spalvino sau labiausiai patikusius lietuvių liaudies pasakų personažus. Negana to, vaikai pasirodė esą puikūs pasakotojai – visi kartu, padedami bibliotekininkės, sukūrė puikią pasakaitę apie lapę ir laive paslėptą stebuklingą lobį:

Vieną kartą labai seniai gyveno lapė, kuri bėgdama nuo medžiotojų atsidūrė laive ir išplaukė į atvirą jūrą. Laive lapė rado didžiulį lobį ir norėjo juo pasidalyti su draugais – kitais miško žvėreliais, tačiau netikėtai lapė laive išvydo raganą, kuri atėmė iš lapės didžiulę lobio skrynią, kad ši negalėtų lobio pasisavinti. Lapė išsigando, nebežinojo, ką daryti – lobis toks didelis, o vis nepavyksta jo iš raganos atimti. Tik staiga apsiniaukė dangus, pasigirdo griausmingas perkūnijos dundesys ir pakilo didžiulė audra. Visas laivas siūbavo, lingavo, lietus permerkė visą įgulą ir denį. Tik pliumpt ir įkrito lobis į jūrą. Ragana bandė jį gaudyti, kerais užburti, tačiau nespėjo, ir visi turtai nugrimzdo į patį jūros dugną, o ragana ėmė graudžiai verkti. Tuo tarpu lapė tik džiūgauja, tik šokinėja ir galvoja: „Jei jau aš negavau lobio, tai ir ragana negaus!”

Nurimus audrai, laive pasigirdo keistas triukšmas – lyg kas šnabždėtųsi, tryptų kanopomis. Didžiulei lapės ir raganos nuostabai, vienoje laivo kajutėje jos išvydo gausybę neklaužadų velnių. Velniai, pamatę raganos ašaras, ėmė klausinėti, kas jų bičiulei nutiko. Išgirdę istoriją apie nuskendusį lobį, velniai nedelsdami nutarė padėti raganai susigrąžinti prarastą lobį ir visi šoko į vandenį jo ieškoti. Ištraukę lobį, velniai vylėsi jį pasidalyti kartu su ragana – mat, tikėjosi tokio atlygio už pagalbą, o ragana ir vėl nenori dalytis, sako: „Visas lobis mano ir gana!“. Velniai supyko, ėmė ginčytis ir triukšmauti, nes kiekvienas gviešėsi nors kąsnelio lobio. Jiems besiginčijant, gudruolė lapė tyliai prisėlino prie skrynios, įsimetė ją į valtį ir nuplaukė į krantą galvodama: „Tegu jie sau ginčijasi, o lobis tekeliauja visiems miško žvėrims ir žvėreliams – tai bent pasidžiaugs visas miškas!” Ir iškėlė miško žvėrys didžiulę puotą, o velniai, supykę ant raganos, nusitempė ją į pragaro gilybes.

Štai tokią pasaką sukūrė Šiaulių vaikų dienos centro pasakotojų komanda.

A. Pranckutės inf. ir nuotr.

Komentarai