„Surišk savo ateitį!“ edukaciniai užsiėmimai

Edukacinis užsiėmimas
2018-10-12 / 2018-10-12
Biblioteka

Spalio 5 ir 12 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ renginių ciklo „Surišk savo ateitį!“ edukacinės diskusijos su edukatoriumi Roman’u Šarpanov’u ir Android programuotoja Beatriče Farias.

Organizuojamas renginių ciklas skirtas kovoti su lyčių stereotipais, šviesti jaunas merginas apie kitokius gyvenimo pasirinkimus. Tikimės, kad projekto veiklos padės ugdyti jaunų merginų pasitikėjimą savo jėgomis siekiant gyvenimo tikslų, sukurti asmeninio tobulėjimo troškimą skatinančią aplinką, paskatinti dalyvaujančias merginas šviestis joms įdomiomis temomis, siekti nestandartinių tikslų.

Vienas iš Europos Sąjungos prioritetų – skatinti lygybę tarp vyrų ir moterų. Nors Lietuvoje per pastaruosius penkiolika metų situacija lyčių lygybės srityje pagerėjo, dar yra nemažai problemiškų sričių. Viena jų – jaunimo švietimas lyčių stereotipų, paslėptos diskriminacijos temomis, motyvacija siekti nestandartinių (lyčių atžvilgiu) tikslų, specialybių ir pasirinkimų. Apie šias temas ir buvo kalbama edukacinėse diskusijose.

Spalio 5 d. jaunimo edukatorius, VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas Roman’as Šarpanov’as kartu su Šiaulių Didžvario gimnazijos moksleivėmis diskutavo apie stereotipų ir motyvacijos temą, į diskusiją buvo itraukta ir kūrybinė edukacija naudojant Lego kaladėles, iš kurių sukonstruotomis kompozicijomis merginos galėjo išreikšti save ir išskirtinius, galbūt užslėptus asmenybės bruožus.

Spalio 12 d. savo sėkmės istorija su jaunimu dalijosi Android programuotoja Beatričė Farias: „Pagal universitete įgytą specialybę turėjau būti animatore, tačiau pabaigusi animaciją nusprendžiau persikvalifikuoti ir dabar sėkmingai dirbu programuotoja. Iš patirties žinau, kad nėra nieko neįmanoma – reikia tik labai norėti ir nuoširdžiai siekti savo užsibrėžto tikslo“. Diskusijoje dalyvavo moksleiviai iš Šiaulių Stasio Šalkauskio ir Šiaulių universiteto gimnazijų. Susitikimo metu Beatričė Farias pasidalijo savo patirtimi, motyvavo jaunuolius patiems rinktis savo gyvenimo kelią ir nesivadovauti visuomenėje vyraujančiais stereotipais.

 

Projektą organizuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Pagrindinis projekto partneris programa „Women Go Tech“.

Partneriai: VšĮ „Eduplius“, UAB „Mokymų erdvė“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių teritorinė darbo birža, Šiaulių universiteto studentų atstovybė, psichologė Mirolanda Trakumaitė, koučingo specialistė Živilė Nagliūtė.

Projekte dalyvaujančios mokyklos: Šiaulių universiteto gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio „Aušros“ gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija.

Projekte dalyvaujančios bibliotekos: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Renginiai organizuojami projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ lėšomis.

Komentarai