„Surišk savo ateitį!“ edukaciniai užsiėmimai

Edukacinis užsiėmimas
2018-10-12 / 2018-10-12
Biblioteka

Organizuojamas renginių ciklas skirtas kovoti su lyčių stereotipais, šviesti jaunas merginas apie kitokius gyvenimo pasirinkimus. Tikimės, kad projekto veiklos padės ugdyti jaunų merginų pasitikėjimą savo jėgomis siekiant gyvenimo tikslų, sukurti asmeninio tobulėjimo troškimą skatinančią aplinką, paskatinti dalyvaujančias merginas šviestis joms įdomiomis temomis, siekti nestandartinių tikslų.

Vienas iš Europos Sąjungos prioritetų – skatinti lygybę tarp vyrų ir moterų. Nors Lietuvoje per pastaruosius penkiolika metų situacija lyčių lygybės srityje pagerėjo, dar yra nemažai problemiškų sričių. Viena jų – jaunimo švietimas lyčių stereotipų, paslėptos diskriminacijos temomis, motyvacija siekti nestandartinių (lyčių atžvilgiu) tikslų, specialybių ir pasirinkimų. Apie šias temas ir buvo kalbama edukacinėse diskusijose.

Gegužės 10 ir 18 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje savo sėkmės istorija dalijosi Ingrida Stankevičienė – savarankiškai dirbanti asmens duomenų apsaugos konsultantė ir vyko edukacinė diskusija su Romanu Šarpanovu.

Rugsėjo 21 ir 25 dienomis edukaciniai renginiai vyko Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Diskusijas vedė Monika Poškutė ir Romanas Šarpanovas.

Spalio 5 ir 12 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ renginių ciklo „Surišk savo ateitį!“ edukacinės diskusijos su edukatoriumi Romanu Šarpanovu ir Android programuotoja Beatriče Farias.

Spalio 19 ir 26 dienomis Plungės rajono savivaldybė viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklo „Surišk savo ateitį!“ edukacinės diskusijos su jaunimo edukatoriumi, VšĮ „Eduplius“ įkūrėju Roman’u Šarpanov’u ir procesų robotizavimo vadove Justina Kasiulevičiūte, kuri jaunuoliams pasakojo savo sėkmės istoriją.

Lapkričio 16 ir 20 dienomis projekto edukacinius renginius Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleiviams vedė edukatorius Romanas Šarpanovas ir projekto „Women Go Tech“ programos vadovė Diana Česonytė.

Lapkričio 29 d. Šiaulių arenoje, Šiaulių verslo ir pasiekimų parodos metu, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizavo projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ paskutinį iš ciklo edukacinį renginį jaunimui.

Renginio metu jaunimui savo sėkmės istorijas papasakojo MK „Markora“  vadovė, „Women Go Tech“ mentorystės programos ugdytinė Ema Damkutė ir vaistinės „Valerijonas“ direktorė Almyra Girdenienė. Jos atskleidė sunkumus, su kuriais susidūrė siekdamos karjeros, kaip su jais kovojo, pasidalino patirtimi su jaunomis merginomis.

Antrojoje renginio dalyje edukacinę diskusiją moksleiviams vedė jaunimo edukatorius Romanas Šarpanovas. Jis pakvietė jaunimą išsakyti savo nuomonę apie stereotipus, su kuriais susiduria moterys ir vyrai darbiniuose santykiuose, siekdami karjeros ar keisdami profesiją. Pasiskirstę į grupeles diskusijos dalyviai plakatuose turėjo pavaizduoti galimus kovos su įsišaknijusiais stereotipais būdus.

Paklaustas, kaip vertina ši bibliotekos inicijuotą projektą, edukatorius Romanas Šarpanovas pakomentavo:

Mes gyvename jau XXI-ame amžiuje ir bibliotekos tikrai neturėtų koncentruotis tik į knygomis ir kultūra paremtas veiklas. Biblioteka turėtų būti lyg tam tikras organizmas, kuris gali suvienyti bendruomenę ir orientuotis tiek į jaunimą, tiek į suaugusius žmones, pasirinkti savo tikslines grupes. Biblioteka turi ir gali būti įstaiga, kuri kuria naudą ir vertę visuomenei, įtraukia bendruomenę, parodo skirtingas galimybes įvairioms amžiaus grupėms. Tai ką daro ŠAVB man labai patinka ir aš esu maloniai nustebęs, kad biblioteka siūlo būtent tokias veiklas. Manau, kad tai yra teisingas pasirinkimas.

Projekto metu Šiaulių apskrities bibliotekose ir mokymo įstaigose moksleiviams buvo organizuotos 6 edukacinės diskusijos. Savo sėkmės istoriją jaunoms merginoms pasakojo ir patarimais dalijosi 6 moterys, daug pasiekusios karjeroje, arba pasirinkusios netradicinę moteriai profesiją.

 

I. Slonksnytės nuotr.

Projektą organizuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Pagrindinis projekto partneris programa „Women Go Tech“.

Partneriai: VšĮ „Eduplius“, UAB „Mokymų erdvė“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių teritorinė darbo birža, Šiaulių universiteto studentų atstovybė, psichologė Mirolanda Trakumaitė, koučingo specialistė Živilė Nagliūtė.

Projekte dalyvaujančios mokyklos: Šiaulių universiteto gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio „Aušros“ gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija.

Projekte dalyvaujančios bibliotekos: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Renginiai organizuojami projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ lėšomis.

Komentarai