Susitikimas-diskusija savaitraščio „Atgimimas“ 30-mečiui paminėti

Renginys
2018-11-08 / 2018-11-08
Bibliotekos III aukštas, Bibliotekos Konferencijų salė

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekoje lapkričio 8 dieną vyko ypatingas renginys – savaitraščio „Atgimimas“ 30-mečio minėjimas.

Šis politinis savaitraštis, pirmasis demokratinės Lietuvos periodinis laikraštis, leidžiamas nuo 1988 m. rugsėjo 16 d. Vilniuje, daug prisidėjo prie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklos ir paliko gilų pėdsaką Lietuvos istorijoje. Laikraščio pagrindinis tikslas buvo „Pateikti visuomenei laisvą nuo konjunktūros politinių bei visuomeninių procesų analizę. Didinti piliečių išsilavinimo ir informuotumo lygį. Siekti, kad kuo daugiau žmonių dalyvautų visuomenės gyvenime, būtų aktyvūs valstybės bei vietos bendruomenės nariai. Prisidėti prie Tautos modernėjimo ir Valstybės kūrimo“.

Diskusijoje dalyvavo:
Linas Virginijus Medelis, publicistas, redaktorius.
Antanas Rybelis, literatūros redaktorius.
Audronė Urbonaitė, žurnalistė, rašytoja.

Diskusijos dalyviai papasakojo apie sunkumus, su kuriais susidūrė pradėję leisti savaitraštį, apie sovietų valdžios persekiojimą, žurnalistinio darbo ypatumus ir redaktoriaus Romualdo Ozolo išskirtinus asmenybės bruožus. Jie pasidalino prisiminimais apie tai, kaip kiekvienas savaitraščio numeris išvysdavo dienos šviesą tik beatodairiško visų redakcijos darbuotojų pasiaukojimo dėka, kaip pavyko neprarasti entuziazmo rašyti toliau ir kokios svarbios patirties visi įgijo tolimesniam gyvenimui.

Vakarą moderavo biliotekos Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vedėja Roma Baristaitė.

Renginio metu buvo galima įsigyti leidinį, skirtą savaitraščio „Atgimimas“ 30-mečiui ir laikraščio redaktoriaus Romualdo Ozolo 80-mečiui paminėti.

Bibliotekoje veikė ir spaudinių paroda „Siekiant Nepriklausomybės: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio spauda, 1988–1991 m.“

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai