Susitikimas-diskusija su VŠDT spektaklio „Mindaugas“ kūrybine grupe

Renginys
2018-04-25 / 2018-04-25
Bibliotekos Konferencijų salė

Balandžio 25 d. bibliotekos Konferencijų salėje vyko susitikimas-diskusija su Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklio „Mindaugas“ kūrybine grupe. Statyti šį spektaklį pagal Justino Marcinkevičiaus dramą „Mindaugas“ pakviestas jaunas režisierius iš Vokietijos Nikolas Darnstadt. Spektaklyje vaidins VŠDT aktoriai Inga Jarkova. Monika Šaltytė, Eglė Stanišauskaitė, Juozas Bindokas, Aidas Matutis, Anupras Jucius.

2018 m. sueina lygiai 50 metų nuo šios draminės poemos sukūrimo. Tai puiki proga iš dabarties perspektyvos vėl pažvelgti į spektaklį, jo idėjas, išskirtinę Mindaugo asmenybę, padiskutuoti, kaip keitėsi kūrinyje aukštinti idealai, koks teatro ir panašių spektaklių vaidmuo šiuolaikinio žmogaus gyvenime.

„Spektaklio išskirtinumas yra tai, kad toks svarbus Lietuvai tekstas buvo patikėtas režisuoti jaunimui iš Vokietijos, kuriems lietuvių kultūra ir istorija nėra sava“, pasakojo kūrybinės grupės nariai. Tačiau toks pašalinio, jaunų žmonių žvilgsnis ir padeda atsitraukti nuo stereotipų, išgryninti esminius, lietuvio akiai nepastebimus dalykus.

Pjesė „Mindaugas“ žymiai prisidėjo skatinant tautos sąmonėjimą, išsilaisvinimą. Jame gvildenamas Lietuvos valstybingumo klausimas, vieningos valstybės idėja, asmenybės ir valdžios interesų santykis. Šios temos vis dar tebėra aktualios ir šių dienų visuomenei.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai