Bibliotekoje svečiavosi vaikų rašytojas Dainius Šukys

Knygos pristatymas
2018-10-10 / 2018-10-10
12.00
Bibliotekos Konferencijų salė

Spalio 10 dieną bibliotekoje šurmuliavo daugybė vaikų. Jie visi plūdo į Konferencijų salę pasiklausyti rašytojo ir iliustruotojo Dainiaus Šukio naujos knygelės „Buliaus kalnas“ pristatymo.

Šią pasaką Dainius Šukys parašė savo miestui, jo žodžiais tariant, įsikūrusiam šalia liūliuojančių pelkių, kurios kiekvieną pavasarį pražysdavo tūkstančiais žiedų, užsiklodavo margaspalvių gėlių kilimais. Tarp žemaūgių kreivų beržų dūgzdavo įvairiausi vabalai, tingios musės, laumžirgiai. Didžiuliai drugeliai neskubėdami šokdavo savo trumpo gyvenimo šokį. Juodo vandens akivarai retsykiais sunkiai atsidusdavo, iškvėpdami oro burbulus. Pliaukštelėdavo išsigandusi varlė, snaudusi saulėkaitoje. Raistas prisipildydavo magiškų garsų, paslapčių ir pasakų. Toks tas Dainiaus Šukio miestas – Šiauliai. Šalia senovinių pelkių ir burtų.

Renginio metu rašytojas ne tik pristatė naujos knygelės personažus, bet ir parodė, kaip juos piešia, paaiškino, kad knygos personažai ypatingi – knygoje pasirodo visi Šiaulių miesto herbe esantys gyvūnai. Knygoje yra ir neįprastų vietovardžių, kurie tik dar labiau žadina smalsumą.

Vaikams naujos knygos pristatymas pasirodė įdomus, tad nenuostabu, kad vaikai tiesiog apibėrė knygos autorių klausimais, pvz.: kodėl karvė vienoje iš rašytojo knygų buvo su riedučiais, iš kur varlė gavo karūną ir t. t.

Galiausiai mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, kurią žaisdami pademonstravo, ką žino apie kitas rašytojo Dainiaus Šukio knygutes – „Blynų slibiną“, „Skaniausią vaiką“, „Ežį, kuris mylėjo slapta“. Pasirodo, renginyje dalyvavo daugybė Dainiaus Šukio knygelių gerbėjų, kurie apie jo knygas žinojo bemaž viską!

Agnės Pranckutės inf.

Komentarai