Agnės Matulaitės knygos „Žali sausainiai: knyga sveikiems neurotikams“ pristatymas

Knygos pristatymas
2018-03-07 / 2018-03-07
Bibliotekos Konferencijų salė

Kovo 7 d. bibliotekoje lankėsi psichologė-psichoterapeutė, socialinių mokslų daktarė Agnė Matulaitė. Ji kartu su leidyklos „Tyto alba“ direktore Lolita Varanavičiene pristatė jau pakartotiniu tiražu išleistą savo knygą „Žali sausainiai: knyga sveikiems neurotikams“ (Vilnius: „Tyto alba“, 2017 m.). Pasak autorės, ši knyga yra tarsi raktas, skatinantis skaitytoją atsipalaiduoti, išsikalbėti, būti atviresnį sau ir aplinkiniams, nebijoti ar nesigėdyti būti „netobulam“.

Išgirdusi klausimą, ar rašant neturėta paslėpto tikslo, kad knyga vėliau būtų tam tikra psichoterapija būsimam skaitytojui, A. Matulaitė nuoširdžiai paatviravo, kad, visų pirma, šios knygos rašymas tapo savotiška psichoterapija, pašnekesiu su savimi ir minčių sudėliojimu po tokių skaudžių gyvenimo įvykių kaip brolio mirtis. O paprastos gyvenimo situacijos, aprašytos knygoje, kiekvieną skaitytoją gali paveikti individualiai. Vienam tai gali būti tik maloniu laisvalaikio skaitalu, o kitas galbūt šiose situacijose įžvelgs ir save ar artimuosius, turinčius tokių pat problemų, susiduriančius su egzistenciniais klausimais, į kuriuos atsakymų padės ieškoti ši knyga.

Renginio metu A. Matulaitė šiltai bendravo su auditorija, konsultavo įvairiais, nebūtinai su knyga susijusiais klausimais ir dalijosi savo patirtimi, skatino įžvelgti savyje „sveikojo neurotiko“ bruožus, kurie padėtų efektyviau suprasti ir spręsti kylančias gyvenimo problemas .

Tikiuosi, ši ne visiškai iškepusi, netobula, bet svarbių nesąmonių knyga (iš dalies todėl ir pavadinta žaliais sausainiais) padės kam nors (at)pažinti save. Galbūt apkabins kažką, kas jaučiasi vienišas ar nesuprastas. O gal paskatins pasijausti stipresniam, nes jau yra kažkas kitas, kas dvejoja, nežino ir to nesibaimina. O gal baiminasi, bet vis tiek žengia pirmyn. Gal leis atviriau bendrauti mums vienam su kitu realybėje? Daugiau rizikuoti. Jautriau skaudėti, bet smagiau ir džiaugtis.

A. Matulaitė

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

 

Komentarai